Trawers
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.85 / 5.00
liczba ocen: 1852
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.34 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.52 zł
21.53 zł
22.06 zł
26.90 zł
28.02 zł
Pozostałe księgarnie
17.34 zł
18.83 zł
20.18 zł
20.18 zł
22.51 zł
23.25 zł
24.21 zł
24.45 zł
26.90 zł
26.90 zł
26.90 zł
Opis:

Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu. Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.
Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek…

„Mróz ubogaca dobrze znany schemat, wprowadzając wyraźne i ważne odniesienia do bieżącej problematyki społecznej – w tym przypadku gorący temat uchodźców szukających schronienia w Europie. «Trawers» jest nie tylko świetną lekturową rozrywką dla fanów prozy gatunkowej, ale również powieścią, która zmusza do refleksji, kim jako Europejczycy jesteśmy i być chcemy” – Robert Ostaszewski, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i „Polityki”

„Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać!” – Borys Szyc

O Autorze
Remigiusz Mróz – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz doktorant na tejże uczelni. Tworzy prozę różnych gatunków, oscylującą wokół historii, SF, polityki, horroru, kryminału i sensacji. Autor bestsellerów: „Kasacja”, „Rewizja”, „Zaginięcie”, „Ekspozycja”, „Przewieszenie”.

W wersji papierowej „Trawers” liczy ponad 576 stron.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  No, no!
  Pan Mróz to potrafi zagęścić atmosferę. I zaskoczyć na koniec.

  Nie lubię zimy i nie lubię wysokich gór, mam lęk wysokości. Co się naprzeżywałam czytając Trawers to moje. I zamarzłam, i lawina mnie przysypała, i patrzyłam w dół urwisk, i spadłam, i do diabła, jeszcze psychopata się ciągle gdzieś czaił.
  Nie polubiłam Dominiki, chociaż potem powoli zdobywała moją sympatię, natomiast Osica początkowo lubiany – im dalej, tym gorzej…
  Ale Forsta, to w ogóle nie lubi Mróz. Cóż ten facet przeżywa i fizycznie i emocjonalnie…
  Mnie ciśnienie skakało, dech zapierało, no i muszę się przyznać, że się nie spodziewałam – ani kim okazał się psychol, ani odkrycia końcowego. Dałam się we wszystko wkręcić!

  Świetne!
  Czekam na kolejną książkę!

 • Awatar

  Nie tak dobre jak Ekspozycja, mniej więcej na poziomie Przewieszenia. Spodziewałem sie czegoś więcej. Zakończenie pozostawia ogromny niedosyt.

Inne proponowane
Warto zerknąć