Polska odwraca oczy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.29 / 5.00
liczba ocen: 211
Ilość stron (szacowana): 340
cena od: 20.66
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.66 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.86 zł
21.73 zł
26.49 zł
26.50 zł
Pozostałe księgarnie
20.66 zł
22.00 zł
22.51 zł
23.85 zł
23.85 zł
24.00 zł
25.18 zł
26.49 zł
26.50 zł
Opis:

Nowa książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku.

Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.

– Zawsze chciałam być policjantką śledczą – mówi Kopińska. – Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.

W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy”) oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka „Dużego Formatu” – magazynu „Gazety Wyborczej”. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski roku” i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii „Najbardziej znane publikacje”. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

CYTATY:
Bo aby przetrwać, człowiek musi koncentrować się na tym, co jest tu i teraz. A najważniejsze w życiu to zaakceptować swoją przeciętność. Bo inaczej człowiek ma wieczny niedosyt i nie umie być szczęśliwy.
Nie ma innego takiego państwa na świecie, gdzie strażnik z zimną krwią zabija kilku policjantów. Nie ma drugiego takiego kraju, gdzie dyrektor zakładu zabija więźnia jak świnię (...). Tylko w Polsce psychologowie więzienni wystawiają czterokrotnemu mordercy taką opinię, że może wyjść na zwolnienie warunkowe. I nikt z tego nie wyciąga wniosków.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niesamowita i poruszająca - trzeba przeczytać!

  • Awatar

    Świetna pozycja. P.Kopińska pokazuje nam małe polskie, prymitywne piekiełko, gdzie ponad ludzki szacunek i prawo do godnego życia, stawia się prywatę, kolesiostwo i typowo polskie "nie da się". To bardzo smutna i szokująca lektura. Historie opisane w reportażach, tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas a niebezpośrednio dotyczą nas wszystkich. Warto przeczytać, choćby ze względu na ostatni reportaż o więziennictwie w Płocku (zapewne nie tylko tam). Treściwy przykład, jak brak niezależności funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości prowadzi do najgorszych patologii i wynaturzeń.

Inne proponowane
Warto zerknąć