Klaśnięcie jednej dłoni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.72 / 5.00
liczba ocen: 2446
Ilość stron (szacowana): 368
cena od: 23.83
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.83 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.83 zł
24.52 zł
24.82 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
23.88 zł
24.52 zł
24.82 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
27.81 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Tasmania – rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge omiatała śnieżyca, a czarne chmury przesłoniły gwiazdy. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę, by nigdy do nich nie wrócić. Rozpłynęła się bez śladu. Dlaczego i dokąd odeszła? Szukając zapomnienia w alkoholu, Bojan, słoweński imigrant, odnajdzie w nim jedynie demony przeszłości – tragiczne wspomnienia z czasu wojny, a rozpacz po odejściu żony przekuje w codzienne domowe piekło dla małej Sonji. W 1989 roku, po latach spędzonych w Sydney, dorosła już Sonja odwiedza ojca. To szansa na przebaczenie, ale też i czas na podjęcie najważniejszej decyzji w życiu młodej kobiety, która będąc w ciąży, zastanawia się nad jej przerwaniem.

Richard Flanagan jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy australijskich. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Bookera za Ścieżki Północy. Klaśnięcie jednej dłoni to kolejna głośna powieść Flanagana, którą Wydawnictwo Literackie prezentuje polskim czytelnikom.

CYTATY:
Starała się nie dopuszczać do tego, żeby ludzie stawali się częścią jej życia, bo zaproszenie do przestąpienia tego progu oznaczało nieuchronnie zaproszenie do odejścia, a wtedy ból samotności stawał się tak dojmujący, widoczny i niezaprzeczalny, jak brzask po nocy.
Miłość to most. A bywają ciężary, co most pod nimi pęka
Recenzje blogerów
Najnowsza (dla polskiego czytelnika) książka Richarda Flanagana to przepiękna opowieść o miłości i życiu w poczuciu autodestrukcji. Ale też o o byciu imigrantem, o wykorzenieniu z jednej tożsamości i nie zakorzenieniu się w nową. Ta autodestrukcja w powieści przejawia się w życiu ojca i córki. Jest też wielka samotność, samotność prawie kosmiczna, którą tylko coś niezwykłego, jakiś cud może przełamać. I ten cud się zdarza. Jest to książka bardzo ważna, która mówi coś ważnego o kondycji współczesnego człowieka, posthistorycznego. Polecam książkę gorąco. Ucisk w gardle przez wszystkie strony gwarantowany.

Ocena: 6/6
©Literackie zamieszanie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie. Górnolotny, wyszukany styl, prawdopodobnie mający być/udawać styl poetycki. Często dużo słów, mało treści. Opisy obejmujące trzy strony, można by zawrzeć w trzech zdaniach. Trochę pisane na siłę.
    Nie zniewoliła mnie i nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia, wbrew zapowiedziom z okładki.
    350 stron o zmarnowanym, nic niewartym życiu bohaterów i dziesięć stron o cudownej przemianie to za mało żeby mnie oczarować i przekonać, że zawsze można odnaleźć sens życia.

  • Awatar

    Rozwija się powoli, coraz bardziej wciąga, z czasem nie potrafiłem przestać czytać, aż do skończenia. Mocna rzecz o przegranym życiu i nadziei. Duża dawka melancholii, przynajmniej w mojej ocenie.

Inne proponowane
Warto zerknąć