Cmętarz Zwieżąt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.81 / 5.00
liczba ocen: 205711
Ilość stron (szacowana): 453
cena od: 20.48
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.48 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.48 zł
20.99 zł
21.24 zł
25.60 zł
25.60 zł
Pozostałe księgarnie
25.60 zł
20.48 zł
20.64 zł
20.99 zł
21.19 zł
21.25 zł
23.04 zł
23.50 zł
25.60 zł
26.39 zł
Opis:

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!


Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...).

Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają... i nie chcą słuchać ostrzeżeń.

Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten nic by nie znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się za domkiem... Powieść zekranizowano w 1989 roku, scenariusz napisał sam autor książki (film znany w Polsce pod tytułem "Smętarz dla zwierzaków”). King wystąpił w filmie w roli księdza odprawiającego mszę podczas pogrzebu.

CYTATY:
Śmierć jest straszna. Jest zła!
Ale stanowi koniec cierpienia.
Gdy oglądasz horror, wszyscy na widowni wiedzą, że bohater, czy bohaterka, okażą się dość głupi, by wspiąć się po schodach, lecz w rzeczywistości sami tacy są - palą, nie zapinają pasów bezpieczeństwa, wprowadzają się z rodziną do domu obok ruchliwej szosy, po której całymi dniami i nocami krążą wielkie ciężarówki.
Tylko dzieci mówią całą prawdę. Dlatego właśnie są dziećmi.
Ziemia serca mężczyzny jest kamienista. Mężczyzna hoduje, co może... opiekuje się tym.
Nie należy wierzyć, iż istnieją granice grozy, który zdolny jest przyjąć ludzki umysł.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Polecam, ale oczekiwałem ciekawszej, bardziej wciągającej powieści.

 • Awatar

  "Cmętarz zwierząt" to moje drugie podejście do twórczości S.Kinga.
  Pierwsze niestety było nieudane (Mroczna wieża t.1 oraz t.2).
  Sięgnąłem po tę książkę (po rekomendacji fanów Kinga) jako jedną z odpowiednich na początek z utworami tego autora.
  Pierwsze pół książki to taka powieść obyczajowa, lekko nudnawa. Druga połowa to już zaczyna się rozkręcać i zakończenie nawet fajne. Tylko jest jeden minus.. Nie uznałbym tej książki za horror, w moim przypadku nie poczułem żadnych dreszczy przy czytaniu książki.

 • Awatar

  Jak ktoś ma kota którego kocha niech przeczyta tą książkę. Jest trochę przerażająca, ale trzeba się wczuć. W wersji ebook dostrzegłem kilka błędów.

 • Awatar

  To zabawne, ale po Mrocznej Wieży, "Misery", "Martwej strefie", "Worku kości", i generalnie sporym zbiorku książek Kinga; to chyba pierwsza jego powieść, którą uważam za horror.
  Nie da się ukryć, że potężnie trzyma w napięciu.
  Aha, i nie czytajcie w nocy. Albo zapalcie przedtem światła ;F

 • Awatar

  Poza Sklepikiem z marzeniami, to kolejna moja ulubiona książka Stephena Kinga. Ma swój klimat i potrafi przyprawić o gęsią skórkę.
  Mroczny klimat i styl, którym posługuje się autor, powodują, że powieść można nazwać znakomitym horrorem. Po lekturze takich książek, człowiek cieszy się, że w domu tak łatwo można włączyć światło.

Inne proponowane
Warto zerknąć