Bazar złych snów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.73 / 5.00
liczba ocen: 5175
cena od: 22.90
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.90 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-34% 22.90 zł
28.16 zł
28.86 zł
29.21 zł
35.20 zł
Pozostałe księgarnie
35.20 zł
27.45 zł
28.86 zł
29.14 zł
29.22 zł
29.74 zł
29.92 zł
31.68 zł
31.68 zł
32.00 zł
35.20 zł
35.20 zł
Opis:

Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty – najnowsze opowiadania mistrza grozy. Każde poprzedzone jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Od czasu gdy przed 35 laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy.Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości. „Życie po życiu” to historia o człowieku, który umarł na raka okrężnicy i raz po raz przeżywa swoje życie na nowo, powtarzając te same błędy. W kilku opowiadaniach występują postacie, które u kresu życia rozpamiętują swoje zbrodnie i występki. Inne utwory pokazują, jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce – jak felietonista z „Nekrologów”, który zabija ludzi, pisząc ich nekrologi, czy stary sędzia w „Wydmie”, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem umierali w tragicznych okolicznościach. W „Moralności” King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny.Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników. „Powstały specjalnie dla Ciebie” – pisze autor. „Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły”.

CYTATY:
Dwoje może zachować tajemnicę, jeśli jedno z nich nie żyje.
Cholerne życie,
powiadam,
jak nie ma się z czego śmiać, śmiejmy się i tak.
Życie jest zardzewiałym kołpakiem leżącym w przydrożnym rowie, ale trwa i trwa.
Jeśli człowiek raz łyknie gówno, często staje się nieodłącznym składnikiem jego diety.
(...) Sądzę, że mniej więcej tego samego doświadczę, kiedy kula wbije mi się w mózg i zniszczy wszystko, co kiedykolwiek myślałem, co przeżyłem.
Dobra długa książka jest czymś więcej niż romansem autora z czytelnikiem; to małżeństwo.
Ciało słabnie, słowa nigdy.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kolejny raz sięgnąłem do literatury, która do kultury wysokiej nie ma prawa aspirować. I po raz kolejny bardzo miło spędziłem przy lekturze czas. Nie żałuję ani minuty. Okazuje się, że Stefan jest mistrzem krótkiej formy. Książka to stos opowiadań, z których każde poprzedzone jest wstępem, swoistą dygresją autora. Jedyne na co można ponarzekać, to, że czyta się to niezwykle lekko i szybko. Tym razem nie ebook a ważąca 666 stron gruba tomiszcza. Polecam serdecznie opowiadania Pana Stefana Króla. ????

  • Awatar

    8/10 zdecydowanie wolę Kinga w takiej wlasnie krotkiej formie czyli w formie opowiadań, a ten zbiór jest poprostu bardzo dobry. Według mnie najciekawsze opowiadania to UR , Nekrologi, Ten autobus to inny świat, Życie po życiu, Wredny dzieciak i Letni grom.
    PS. tylko w jednym opowiadaniu samochód zżera ludzi :)

Inne proponowane
Warto zerknąć