Tam Ci będzie lepiej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.44 / 5.00
liczba ocen: 308
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.41 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.97 zł
22.32 zł
22.88 zł
26.42 zł
27.90 zł
Pozostałe księgarnie
18.41 zł
-9% 21.96 zł
22.32 zł
23.36 zł
23.71 zł
25.10 zł
25.11 zł
25.34 zł
27.90 zł
27.90 zł
27.90 zł
Opis:

Poznań, początek 1924 roku. Mieszkańcami miasta wstrząsa fala brutalnych morderstw. Z rąk nieznanego sprawcy giną prostytutki. Śledztwo prowadzą komisarz Antoni Fischer oraz jego zastępca Albin Siewierski. Ten pierwszy to dystyngowany i elokwentny oficer najpierw pruskiej, a potem polskiej armii, przystojny trzydziestokilkulatek, znany ze swojego roztropnego i przemyślanego działania, ponad wszystko ceniący sobie poznański sznyt. Ten drugi to pochodzący z Kongresówki jegomość, dla którego najważniejsze są szybkie efekty pracy, blichtr i brylantyna. I choć reprezentują zupełnie inne wartości, muszą połączyć siły, żeby złapać bezwzględnego zabójcę. W międzywojennym Poznaniu, gdzie niemal w każdej bocznej uliczce czają się drobni złodziejaszkowie, a także zwyrodniali mordercy, trudno utrzymać mores i ład. W mieście, które mimo wszystko szczyci się tradycją pruskiego porządku i mieszczańskiej stabilizacji, dochodzi do serii bestialskich morderstw. A jakby tego było mało – śledztwo utrudniają bolszewiccy szpiedzy. Czy zatem uda się powstrzymać mordercę? Tam ci będzie lepiej to początek nowej, fascynującej serii książek autora znanego dotychczas z powieści neomilicyjnych, która odsłoni zupełnie inne, mroczniejsze oblicze Poznania. Ryszard Ćwirlej to niekwestionowany mistrz powieści kryminalnej. Światowa liga! Katarzyna Bonda

CYTATY:
Gdyby głupota bolała, pan umarłbyś już dawno z bólu w straszliwych męczarniach, ale na szczęście Bóg jest litościwy dla głupców i sprawia, że ci nie tylko nie cierpią, ale nawet nie wiedzą o swojej głupocie.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    OK, nie rozpisując się bez potrzeby. Każda postać ma swój specyficzny charakter i sposób wysławiania się. Gwara poznańska. Kto słyszał, ten wie o co kaman :). Wpływy 20stolecia międzywojennego, polityka, życie codzienne; bardzo polecam. Tutaj historia miesza się z kryminałem i wcale nie ucieka od wątków szpiegowskich!

  • Awatar

    Moje ostatnie spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, a właściwie z jego powieścią „Jedyne wyjście”, nie pozostawiło za sobą dobrego wspomnienia. Czując jednak sentyment do autora, stwierdziłem, że dostanie on ode mnie dodatkową szansę i powieścią „Tam ci będzie lepiej” zrehabilituje się w moich oczach. Czy tak się stało?
    Jestem przekonany, że człowiek, który czyta dużo, a do takich raczej się zaliczam, coraz bardziej się rozwija i czym więcej oddaje się lekturom, staje się w stosunku do nich, coraz bardziej wymagający. Wydaje mi się, że tak samo powinno być z autorem. Im większy jest jego staż pisarski, tym lepsze powinny być jego powieści, a warsztat literacki winien rozwijać się i zaskakiwać czytelników. Jednak teza ta w przypadku Ryszarda Ćwirleja nie sprawdza się.

    Można śmiało stwierdzić, że jego powieści nie zaliczały się do literatury zbyt ambitnej, jednak cykl o milicjantach z Poznania zapewnił wielu czytelnikom doskonałą rozrywkę. Mając więc w pamięci tamte chwalebne dokonania autora, należałoby mieć wobec niego konkretne oczekiwania. W przypadku „Tam ci będzie lepiej” autor w żadnym wypadku tych oczekiwań nie spełnia. Tworzy powieść, która właściwie nie posiada żadnego ładunku emocjonalnego, co już dyskwalifikuje ją jako dobry kryminał. Bohaterowie są bezbarwni, bezpłciowi, posiadają właściwie jedynie imiona czy nazwiska. Czasami można odnieść wrażenie, że tworzeni są bez potrzeby, aby zapełnić pewną lukę. Z książki wieje nudą i nie jest to wcale leciutki, wiosenny wietrzyk. Prostota, banał i całkowita przeciętność, oto cechy charakterystyczne „Tam Ci będzie lepiej”. Przykro stwierdzić, ale Ryszard Ćwirlej przestał się rozwijać, jego talent zanikł gdzieś w cyklu o milicjantach.

Inne proponowane
Warto zerknąć