Sprawa Niny Frank
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.35 / 5.00
liczba ocen: 3091
Ilość stron (szacowana): 416
cena od: 16.80
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 16.80 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
16.80 zł
20.93 zł
21.97 zł
22.88 zł
25.10 zł
Pozostałe księgarnie
22.32 zł
22.32 zł
22.32 zł
23.36 zł
24.64 zł
25.10 zł
25.34 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
27.90 zł
27.90 zł
Opis:

Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, gdzie do tej pory nie działo się nic oprócz lokalnych skandali, a życie płynęło leniwie, drugi - to high life stolicy, w którym żyje najpopularniejsza aktorka polskich seriali - Nina Frank. Prawdę o niej poznajemy z dziennika internetowego, który zaczyna prowadzić w pewnym momencie swego pełnego skandali życia. Dowiadujemy się o jej dwuznacznej drodze do kariery, licznych kochankach, nałogach, różnego kalibru świństwach i grzeszkach. Jednocześnie w swoim życiu odgrywa role szczęśliwej i dobrej - jak grana przez nią postać zakonnicy Joanny, która przyniosła jej pieniądze i sławę. Kochają ją miliony telewidzów i wierzą w wykreowany wizerunek. Te dwa światy przeplatają się przez całą książkę, by spotkać się w kulminacyjnym punkcie akcji, gdy dochodzi do wyjaśnienia zagadki śmierci Niny Frank. Kiedy aktorka zostaje znaleziona w swoim dworku nad Bugiem martwa, do Mielnika nad Bugiem przyjeżdża Hubert Meyer - profiler policyjny i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank i próbując stworzyć profil jej mordercy, Hubert Meyer analizuje także swoje życie, atakują go wspomnienia i przy okazji badania zbrodni dociera do skrywanych przed sobą własnych tajemnic.

CYTATY:
Los daje nam szansę. Pozwala decydować czy z nich korzystamy.
Wszystko co się nam przytrafia,zdarza się w jakimś celu i z jakiejś przyczyny.
Wszystko co się nam przytrafia,zdarza się w jakimś celu i z jakiejś przyczyny.
Chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach.
Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego trzeba cenić teraźniejszość, a z przeszłości wyciągać mądre wnioski.
Bo czasem, gdy tak czekasz na coś, marzysz o tym, śnisz i nagle staje się to rzeczywistością, traci swój magiczny wymiar. Zwłaszcza gdy przychodzi za późno, a ty jesteś już zbyt zmęczona czekaniem.
Mówią, że każdy jest kowalem własnego losu. Jeśli czegoś bardzo pragniesz, wcześniej czy później osiągniesz cel.
Śmierć nie jest wyzwoleniem, jest ucieczką zagubionych. I jeśli ma nastąpić sama - poczujesz ulgę i przestanie cię przerażać. Prowokowanie jej, gdy nie jesteś gotów, jest igraniem z ogniem, który spali twoją duszę na wieki.
Nie pal za sobą mostów.Jeszcze wiele razy będziesz musiał przekraczać tę samą rzekę.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dobrze się czyta, choć zakończenie niepotrzebnie zagmatwane, jakby chodziło o wpisanie tej księżki do innej niż kryminał kategori... Mimo wszystko zachęca do dalszych spotkań z Hubertem Meyerem.

 • Awatar

  Zgadzam sie z zarzutem, ze glowny bohater przypomina momentami Szackiego. Jednak w kolejnych dwoch czesciach Meyer ewoluuje i sie bardziej soba, bardziej odmiennym, charakterystycznym bohaterem. Ta czesc jam dla mine jest najlepsza z calej trylogii.

 • Awatar

  Udana literacka próba z psychologiem wykonującym portrety psychologiczne nieznanych sprawców w roli głównej. Hubert Meyer przyjeżdża do Mielnika nad Bugiem i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice serialowej aktorki. Poznając jej sekrety, próbuję stworzyć profil mordercy. Pomaga mu w tym poczciwy kierownik wiejskiego posterunku, podkomisarz Eugeniusz Kula, miłośnik kryminałów, który całe życie marzył, by poprowadzić sprawę taką jak ta z czytanych powieści. Do pociągu idealna pozycja:)

Inne proponowane
Warto zerknąć