Everest. Na pewną śmierć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.68 / 5.00
liczba ocen: 2807
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.99 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.60 zł
24.59 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
-22% 20.99 zł
26.99 zł
26.99 zł
26.99 zł
Opis:

Historia uczestnika tragicznej wyprawy na Mont Everest, bohatera wstrząsającego filmu „Everest”. Opowieść o cudzie przetrwania i o tym, do czego możemy być zdolni, gdy dostajemy od życia drugą szansę. Dziesiątego maja 1996 roku, wysoko w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy.Dwanaście godzin później ślepy, bez rękawic, okryty lodem, Weathers dotarł do obozu. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń i utraty nosa. Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek, kiedy dostaje od życia drugą szansę.„Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. (…) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem – do obozu i do nowego życia” – fragment książki

CYTATY:
Bo tak naprawdę tylko to się liczy: ci, których nosisz w swoim sercu, i ci, którzy noszą w sercach ciebie.
Z nieszczęścia rodzą się czasem dobre rzeczy.
Prawda jest taka, że jeśli szukasz kogoś wrażliwego i obdarzonego dużą intuicją, powinieneś wziąć ślub z kobietą.
Gdybyście wiedzieli albo byli pewni, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby wasze głowy w tych ostatnich chwilach?
Nie ma prostej recepty na radzenie sobie z trudnościami, dobrze jest jednak wiedzieć, że nawet w najczarniejszej godzinie pozostaje nadzieja.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Warto przeczytać jako uzupełnienie Wszystko za Everest i Wspinaczka

  • Awatar

    Czy mozna zwrocic ebook ? Tytul i okladka oraz opis sugeruja ze bedzie to ksiazka o niesamowitej histori ktora zdarzyla sie na Everescie, napisana przez czlowieka ktory byl glownym bohaterem i swiadkiem tych wydarzen. Opis akcji gorskiej to zaledwie 15-20% ksiazki, napisane bez polotu i emocji. Moze napisal to 20 lat za pozno.
    Reszta tresci (dotarlem do polowy) to wypelniacz mowiacy o o jego dziadkach, rodzicach, problemach w domu i ogolnie o jego niezbyt ciekawym zyciu. Nie polecam jezeli szukacie dobrej ksiazki o gorach wysokich. Aby poznac ta historie lepiej, zamierzam kupic "Wszystko za Everest" Jon Krakauer

Warto zerknąć