Z jednym wyjątkiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.71 / 5.00
liczba ocen: 1262
cena od: 17.60
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.60 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-44% 17.60 zł
25.52 zł
26.16 zł
26.48 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
-23% 22.33 zł
24.88 zł
26.16 zł
26.48 zł
26.76 zł
27.12 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.67 zł
31.89 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

W Lipowie wciąż nie chce zagościć spokój. Przed policjantami tej niewielkiej wioski kolejne niełatwe zadanie. Kto targnął się na życie kwiaciarki i dlaczego na jej piersi wytatuował tajemniczy napis?

Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce, a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice Nowakowskiej.
Tymczasem w okolicach Lipowa umiera pewna kwiaciarka. Kobieta jest już wiekowa, jej śmierć początkowo nie wydaje się więc podejrzana. Z jakiegoś powodu jednak ratowniczka medyczna z karetki pogotowia wezwanej przez sąsiadkę zmarłej nalega na natychmiastowe sprowadzenie policji. Szybko okazuje się, że kobieta miała rację: kwiaciarka została zamordowana.
Daniel Podgórski i komisarz Klementyna Kopp stają przed kolejnym trudnym zadaniem. Kto mógł życzyć śmierci samotnej starszej pani? Dlaczego wytatuował na jej piersi trudny do odcyfrowania napis? Co ma z tym wszystkim wspólnego historia pary młodych ludzi sprzed ponad stu sześćdziesięciu lat?

„Z jednym wyjątkiem” to czwarty tom serii o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. To trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne z mocnym tłem obyczajowym.

CYTATY:
Swoją drogą, prawda to zadziwiająca rzecz. Potrafi leczyć, ale potrafi też ranić.
Recenzje blogerów
Co takiego mają w sobie powieści Katarzyny Puzyńskiej, że wielu czytelników bardzo chętnie koronowałoby ją na polską królową kryminału? Sięgając po kolejne tomy z tej serii, zyskuję pewność, że za każdym razem autorka zaserwuje mi kolejną, ciężką do zgryzienia zagadkę morderstwa. Autorka doskonale radzi sobie z misternym knuciem rozległych siatek intryg, których źródło może mieć korzenie nawet około stu lat temu. Jeżeli zaś chodzi o samo rozwiązanie tej zagadki – znów dałem się wywieść w pole, a mojemu zaskoczeniu i niedowierzaniu nie było granic.

Fascynująca podróż bilansująca pomiędzy Lipowem, Kolonią Żabie Doły a Brodnicą, to wędrówka po zbłąkanych umysłach niektórych jej mieszkańców, a także towarzyszenie niezastąpionym policjantom, dla których nie ma zagadki nie do rozwikłania. Cieszę się, że autorka rozwija wątki dotyczące życia prywatnego głównych bohaterów. Sami zapewne wiecie jak wielką radość sprawia czytelnikowi obserwowanie zmian zachodzących w życiu ulubionych postaci. Choć nie zawsze wychodzi tak, jak tego byśmy chcieli, to kłody rzucane pod nogi naszych bohaterów dodają nam jedynie zapału do uważnego śledzenia toczących się wydarzeń.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że autorka zapewne musiała się wiele natrudzić, aby lektura „Z jednym wyjątkiem” mogła przypaść czytelnikowi do gustu. Tajemnicza historia z przeszłości, szeroka wiedza na temat szachów, dokładna znajomość niektórych gazów i jeszcze całe mnóstwo elementów, nad którymi autorka musiała ślęczeć całymi godzinami, żeby je zrozumieć i użyć przy odkrywaniu zagadki. Poza tym nikt, kto czytał już prozę tej autorki, nie może się ze mną nie zgodzić, jeżeli chodzi o to, że Puzyńska to mistrzyni w dawkowaniu napięcia. Dochodzenie do ciekawych momentów i urywanie ich wpół, korzystanie z niedomówień oraz podsuwanie czytelnikowi coraz więcej poszlak, które nie popychają akcji do przodu, a zamiast tego nastręczają całe mnóstwo nowych pytań. Im głębiej w las, tym ciemniej – to przysłowie sprawdza się tu doskonale.

Zagadka tajemniczego morderstwa kwiaciarki opisana w „Z jednym wyjątkiem” już za mną. Zbieram szczękę z podłogi, jednocześnie z uznaniem spoglądając w stronę nazwiska z okładki – to dopiero musi być szalenie przebiegły umysł. Świetnie dawkowane napięcie, niepowtarzalny klimat tajemnicy i kluczenia pomiędzy mrocznymi zagadkami, bohaterowie prawie jak żywi ludzie, zagadka, która z pewnością wciągnie każdego i niepowtarzalny pomysł na poprowadzenie wartkiej akcji – oto czym dla mnie była lektura tego kryminału. Jestem zachwycony, a Was gorąco zachęcam do poznania prozy tej autorki!

Ocena: 5/6
©Recenzje Optymisty
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jakoś tym razem ciężko mi szło to Lipowo. Może nie powinnam się na nie rzucić bezpośrednio po "Okularniku".
  Bo generalnie klimat trzyma, zagadka jest bardzo fajna. Rozwiązanie też. Wploty z XIX w. świetne. A całość jakoś mnie męczyła przez prawie tydzień.
  I jak zwykle, szału dostaję od wiecznego opisywania wszystkich postaci pełnym stopniem, imieniem i nazwiskiem... Przecież jak siedzą na komendzie i rozmawiają, to nawet najmniej rozgarnięty czytelnik kojarzy kto to Daniel , kto Klementyna, Marek, Emilia... Jakby wyciąć z każdego "młodzy aspirant Daniel Podgórski" co najmniej młodszego aspiranta Podgórskiego to wątek na tym nie straci, czytelnik się nie zgubi... Tylko książki zostanie połowa :)
  Ale generalnie podobało mi się. I pewnie gdyby nie Bonda bezpośrednio przed, ocena byłaby wyższa.
  Zapowiedź kolejnego tomu zachęcająca i na pewno do Lipowa wrócę.

Inne proponowane
Warto zerknąć