Blackout
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 4322
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.79 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.10 zł
24.90 zł
29.51 zł
30.59 zł
35.99 zł
Pozostałe księgarnie
-39% 19.79 zł
26.99 zł
31.04 zł
32.39 zł
32.39 zł
32.39 zł
35.99 zł
35.99 zł
35.99 zł
Opis:

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu - pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon.

Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie narażają się bohaterowie.

Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?

Marc Elsberg to pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera. Urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą „Der Standard”, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią „Das Prinzip Terz”. Sukces przyniosła mu druga powieść, „Menschenteufel”, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, „Blackout”, będąca połączeniem powieści sensacyjnej i thrillera naukowego, ukazała się w 2012 roku, trafiła na listy bestsellerów magazynu „Der Spiegel” i dostała nagrodę „Wissensbuch des Jahres 2012”.

 

Elektryzująca. W dusznym thrillerze naukowym austriacki pisarz Marc Elsberg opisuje mordercze skutki awarii sieci europejskich elektrowni.

Stern

CYTATY:
Zamrugałą powiekami.
- Koszmar - jęknęła.
- Przyśnił Ci się?
- Nie, kiedy się obudziłem, znalazłam się w nim znowu.
Popyt i podaż nie mają nic wspólnego ze sprawiedliwością czy przyzwoitością.
Najlepiej byłoby zasnąć, może sny będą lepsze niż rzeczywistość.
Dla tego społeczeństwa nie liczą się ludzie tylko zwiększanie zysków. Dla nich wspólnota to jedynie czynnik kosztowy. Środowisko to źródło zasobów. Wydajność jest jego modlitwą, porządek relikwiarzem, a ego bogiem.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo dobra książka. Nie ma tu wartkiej akcji jak u Dana Browna, ale jest klimat i b.dobre rozpoznanie tematu przez autora (według mojej skromnej wiedzy). Autor pokazuję w książce konsekwencję ( które są przerażające) oraz jak instytucje rządowe próbują poradzić sobie z kryzysem. Czytając dopiero tak naprawdę zacząłem zdawać sobie sprawę jak bardzo jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej i jakimi skutkami grozi jej utrata na dużym obszarze w dłuższym okresie. Książka warta przeczytania , ale miłośnicy szybkiej akcji będą zawiedzeni. Na pewno sięgnę po kolejne książki pana Elsberga.

 • Awatar

  Przerażająca wizja, do tego bardzo namacalna. Nie jest to żadne science - fiction. To przeraża najbardziej. Świetnie ukazuje jak ludzkość uzależniła się od jednego wynalazku, który w skali jej historii zajmuje zaledwie ułamek czasu.
  Wątek kryminalny przeciętny, w zasadzie zaczyna się na dobre dopiero od połowy książki. Generalnie polecam.

 • Awatar

  Ocena gdzies pomiedzyy 3 a 4.
  Przyznam, że książka mnie nie porwałą.
  Świat ogarnięty chaosem, prawie w stanie wojny ze wszystkimi wokół, w imie wyższe poświęcający nie tylko jednostki ale całe zbiorowości - to już było.
  Dokończyłam książkę tylko dlatego, że byłam ciekawa jaką wersję zakończenia obierze autor.
  Obrał nijaką.
  Bez rewelacji.
  Następnej książki tego autora - raczej nie sprobuję, może kiedyś....

 • Awatar

  Świetnie napisany thriller, przez cały czas trzymający w napięciu.

 • Awatar

  Bardzo ciekawa książka, która dość mocno przeraża, bo w końcu koniec świata spowodowany brakiem prądu jest dużo prawdopodobniejszy, niż inwazja kosmitów lub zaraza zombie.

  Przy czym powieść mogłaby być krótsza zwłaszcza, że pojawiło się w niej kilka dłużyzn i niepotrzebnych wątków. No i zakończenie było dość kiepskie, niczym z taniego kryminału.

 • Awatar

  800 stron dobrej powieści sensacyjnej.

  Zastanawialiście się kiedyś, co się w stanie, gdy cała Europa zostanie pozbawiona prądu? Ja też nie, dlatego sięgnąłem po Blackout. Marc Elsberg przedstawił w bardzo szczegółowy i rzetelny sposób problemy, z którym może spotkać się nasza cywilizacja w momencie braku zasilania.

  Z początku jest to błahostka, ot brak prądu pewnie niedługo wróci. Ludzie wspierają się na wzajem, są życzliwi i pomocni. Jednak dni mijają, a brak prądu z czasem przeradza się w niewyobrażalną tragedię, która zmienia nas z każdą minutą. Ale to nie wszystko. Daleko idące konsekwencje dotykają nie tylko społeczeństwo, ale i gospodarkę, ekonomię, system finansowy, giełdy, przyrodę. Życie się RESETUJE i wrzuca nas w epokę średniowiecza, gdzie przetrwają tylko najtwardsi i najzaradniejsi.

  Czy scenariusz, z którym zapoznajemy się na karatach Blackout'u jest w stanie się ziścić ? Myślę, że jest to jak najbardziej możliwe i należy zrobić wszystko, aby być odpowiednio przygotowanym na taką sytuację. Bardzo dobrym przykładem są Preppersi - ludzie gotowi przetrwać "koniec świata". Taka postawa może Wydawać się zabawna, dla niektórych głupia i bezpodstawna. Jednak po przeczytaniu książki, Ci którzy tak uważają zmienią zdanie i sami zrobią sobie zapasy żywności i wody. Ja to zrobię na pewno.

  Co się tyczy same książki. Z początku panuje w niej ogromy chaos. Autor przerzuca nas w po całej Europie i przedstawia nam główne postaci (jest ich sporo), których brak prądu zastał w różnych sytuacjach. Z czasem Ci ludzie stają się nam bliscy. Rozumiemy ich problemy i zmartwienia. Zastanawiamy się, czy podjęte przez nich decyzje są słuszne, czy może zachowalibyśmy się w zaistniałej sytuacji inaczej.

  Pstryk - nastaje ciemność...BLACKOUT...

 • Awatar

  Bardzo dobra książka, którą czyta się właściwie z zapartym tchem od początku do końca. Nie jest to może literacki majstersztyk, ale z pewnością jest warta przeczytania i raczej nikt nie poczuje się zawiedziony po jej lekturze.

  Książka w bardzo ciekawy sposób uzmysławia nam jak bardzo na co dzień jesteśmy uzależnieni od prądu i jak katastrofalny skutek na nasze życie miałoby choćby tygodniowy jego brak. I chodź nie ma w tym nic odkrywczego, bo chyba każdy przyzna, że prąd w życiu odgrywa ważną rolę, to jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak ten wpływ jest wielki i jak wiele dziedzin naszego życia dotyka w ten czy inny sposób. Za książką przemawia również fakt, że cała opowiedziana tam historia wcale nie jest aż tak nieprawdopodobna jakby mogło się wydawać. Autor rzetelnie przygotował się do pisania i w samej publikacji znajdziemy wiele technicznych zagadnień o których "zwykły zjadacz chleba" nie ma pojęcia, a których poruszenie w książce tylko ją uwiarygadnia.

  Jedyne co mi w książce nieco przeszkadzało to postać głównego bohatera, który mam wrażenie zbyt łatwo sobie radził w rozwiązywaniu stawianych przed nim wyzwań. Tak naprawdę cały misterny plan rozwiązał za pomocą kilku prostych programów/skryptów pisanych niemalże na kolanie. Zdecydowanie za łatwo w tym wszystkim się odnajdywał, ale rozumiem że ktoś taki w książce musiał się pojawić.

  Podsumowując książka zdecydowanie warta przeczytania.

 • Awatar

  Książka pokazuje jak niewiele potrzeba żeby wywołać wielki kataklizm na ziemi. Po przeczytaniu pojawiło się wiele pytań i przemyśleń na temat ludzkiej egzystencji na tej planecie. Ciekawe kiedy sami sobie zgotujemy ten los. Bardzo polecam, warto przeczytać!

 • Awatar

  Lubię klimaty post-apo, więc sięgając po tę książkę, miałem wobec niej pewne oczekiwania. Nie zawiodłem się - książka wciąga tak bardzo, że niejednokrotnie nie byłem w stanie się od niej oderwać. Może nie jest to arcydzieło, ale czyta się ją bardzo przyjemnie.

 • Awatar

  Przerażająca wizja a ponieważ jestem laikiem nie umiem ocenić jej prawdopodobieństwa. Początkowo trochę się ciągnęła ale ostatnie 30% nie pozwoliło się oderwać. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić w jakim stopniu jesteśmy uzależnieni od prądu i jak oczywiste jest dla nas jego wykorzystywanie we wszystkich sferach życia.
  Czytając miałam chęć zrobić listę "niezbędnika" i od razu przystąpić do kompletowania konserw, baterii, leków itp.
  Straszne ale polecam!

 • Awatar

  Fajna wizja, która jest całkiem możliwa. Polecam.

 • Awatar

  Na zadane pytanie, „Skąd się bierze prąd?”, wiele osób odpowie, „że prąd mamy z gniazdka”. Okazuje się, że jednak wcale nie. Książka pt. „Blackout” odpowie na to pytanie obszernie i dość szczegółowo. W takim samym stopniu, uzmysłowi czytelnikowi na ile ludzie uzależnieni są od stworzonych przez siebie technologii i do czego może doprowadzić sytuacja, kiedy nie mamy do nich dostępu.

  Powieść ta jest na tyle przerażając, na ile istnieje możliwość spełnienia się wizji jej autora, Marca Elsberga. Choć nikt nie wyobraża sobie takiego życia, zdarzenie takie jest jak najbardziej prawdopodobne. Najgorsze jest to, że wcale nie musi doprowadzić do takiego kataklizmu człowiek, wystarczy do tego sama natura, która w postaci ogromnego rozbłysku na słońcu, pozbawi jedną półkulę naszej planety energii elektrycznej.
  Książka ta, poza naszymi słabościami, odkrywa także mroczną stronę duszy człowieczej. Pokazuje najgorsze instynkty, które dochodzą do głosu w obliczu zagrożenia. Okazuje się, że większość z nas, posunie się nawet do pozbawienia życia innej osoby, aby zapewnić sobie kolejne chwile przetrwania, lub co gorsze, dla chęci zysku.

  „Blackout” porusza także bardzo ważny problem jakim jest ludzka nieudolność w posługiwaniu się stworzonymi technologiami i wynalazkami. Człowiek szczyci się okiełznaniem energii atomowej, wystarczy jednak chwila nieuwagi i będziemy odczuwać skutki katastrofy przez długie lata. W chwili obecnej płacimy życiem i zdrowiem za brak kompetencji i swoją nieudolność w Czarnobylu i Fukishimie.

  Książkę tę przeczytałem z ogromnym zainteresowaniem, jako laikowi odpowiedziała ona na wiele pytań i uzmysłowiła, że w trakcie trwania takiego kataklizmu, nie mógłbym nawet czytać książek. Posługuję się elektronicznym czytnikiem, wiec też jestem uzależniony od technologii.

  Ocena: 4,5/6

 • Awatar

  Napisane przyzwoicie, raczej wciągająco, stylistycznie troszkę kojarzyło mi się ze sprawnym piórem Dana Browna.
  Niestety, tłumaczenie trochę zgrzyta, ale to bardziej dla wyczulonego (przewrażliwionego?) oka ;)

 • Awatar

  Przerażająca wizja a ponieważ jestem laikiem nie umiem ocenić jej prawdopodobieństwa. Początkowo trochę się ciągnęła ale ostatnie 30% nie pozwoliło się oderwać. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić w jakim stopniu jesteśmy uzależnieni od prądu i jak oczywiste jest dla nas jego wykorzystywanie we wszystkich sferach życia.
  Czytając miałam chęć zrobić listę "niezbędnika" i od razu przystąpić do kompletowania konserw, baterii, leków itp.
  Straszne ale polecam!

 • Awatar

  "Blackout-czyli ciemność, widzę ciemność..."

  Brak prądu? Któż z nas go nie doświadczył?
  A co by było, gdyby przerwa w dostawie energii potrwała
  nie kilka godzin, a kilka dni, a być może nawet tygodni?

  Awaria sieci energetycznej, która z początku wydaje się być
  przejściowym problemem, rozlewa się z Włoch na inne państwa
  europejskie, w tempie, którego nie powstydziłaby się wódka
  na imprezie :) Europa pogrąża się w mroku - dosłownie i w przenośni.
  Nie będę streszczał fabuły, bo nie to jest moim celem.
  Zachęcam, aby rozsiąść się wygodnie fotelu, czy gdzie kto tam woli
  i dać się porwać autorowi, który zabierze nas w świat ciemności.
  "Blackout" to dobrze napisana powieść sensacji z domieszką kryminału.
  Uwierzcie mi, przyda Wam się latarka, zapas wody oraz jedzenia,
  bo książka wciąga i mimo prawie ośmiuset stron nie nudzi.

  Skłania do refleksji.

 • Awatar

  Książka naprawdę niezła, problemem braku prądu pokazuje jacy możemy być bezsilni.

Inne proponowane
Warto zerknąć