Przebudzenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.70 / 5.00
liczba ocen: 9485
cena od: 26.10
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 26.10 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
26.10 zł
27.55 zł
27.88 zł
33.60 zł
33.60 zł
Pozostałe księgarnie
26.20 zł
27.55 zł
27.82 zł
27.89 zł
28.46 zł
28.56 zł
30.24 zł
30.25 zł
30.50 zł
33.60 zł
33.60 zł
33.60 zł
Opis:

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia…

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

„Przebudzenie” to kwintesencja horroru. Przygotujcie się na... najlepsze!

Stephen King

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: „Miasteczko Salem”, „Misery”, „Dallas ’63” czy „Lśnienie”. Powieści Kinga doczekały się tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

CYTATY:
Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest.
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
Pisanie to czynność wspaniała i straszliwa zarazem. Otwiera dostęp do pokładów pamięci, które dotąd pozostawały głęboko ukryte.
Lękliwi ludzie żyją we własnym piekle. Można powiedzieć, że sami je sobie tworzą
Religia to teologiczny odpowiednik klasycznego przekrętu ubezpieczeniowego, polegającego na tym, że rok po roku wnosisz składki, po czym, kiedy chcesz ze swojej sumiennie opłacanej polisy skorzystać, dowiadujesz się, że firma, która brała od ciebie pieniądze, tak naprawdę nie istnieje.
Kiedy patrzymy wstecz, mamy wrażenie, że nasze życie układa się w schemat; każde wydarzenie zaczyna się wydawać logiczne, jakby coś - albo Ktoś - z wyprzedzeniem rozplanowało wszystkie nasze kroki (i potknięcia).
W drodze do domu przypomniałem sobie stary ludowy przepis - pewnie go znacie - jak ugotować żabę. Wkłada się ją do zimnej wody i zaczyna podgrzewać. Jeśli robi się to stopniowo, żaba jest za głupia, żeby wyskoczyć. Nie wiem, czy to prawda, ale uznałem, że to doskonała metafora starzenia się.
(...) każdy musi doświadczyć jednego czy dwóch cudów, choćby po to, by uzyskać dowód, że życie to coś więcej niż tylko długa, mozolna wędrówka od kołyski po grób.
W wieku czternastu lat obiecać coś jest jeszcze łatwiej, niż się spocić.
Trzy okresy w życiu mężczyzny to rzeczywiście młodość, wiek średni i jak to się, do cholery, stało, że tak szybko się zestarzałem?
Ciekawość to rzecz straszna, ale ludzka.
Bardzo ludzka.
A kto pisze scenariusz naszego życia? Przeznaczenie czy przypadek? Chcę wierzyć, że to drugie. Pragnę tego całym sercem i duszą.
Tak oto, proszę ja was, sami sprowadzamy na siebie potępienie- ignorując głos, który błaga, abyśmy przestali. Abyśmy przestali, dopóki jeszcze jest czas.
Talent to jednak niepokojąca rzecz - ma to do siebie, że we właściwym czasie dyskretnie, aczkolwiek stanowczo daje o sobie znać. Niczym pewne uzależniające środki, pojawia się jako przyjaciel, na długo zanim uprzytomnisz sobie, że jest tyranem.
Lękliwi ludzie żyją we własnym piekle. Można powiedzieć, że sami je sobie tworzą...
Religia to teologiczny odpowiednik klasycznego przekrętu ubezpieczeniowego, polegającego na tym, że rok po roku wnosisz składki, po czym, kiedy chcesz ze swojej sumiennie opłacanej polisy skorzystać, dowiadujesz się, że firma, która brała od ciebie pieniądze, tak naprawdę nie istnieje.
Jak ocalisz jedno życie, jesteś bohaterem. Jak ocalisz tysiąc, jesteś pielęgniarką.
Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Z twórczością Stephena Kinga to u mnie jest tak, że jedne książki, których przykładem jest „To!” doprowadzają mnie do czarnej rozpaczy, zaś inne - „Dallas’63” - należą do moich ulubionych. Co by nie gadać, Stephen King jest mistrzem pióra, i choć nieraz mnie zawiódł, nie podejmuję dyskusji nad problemami związanymi z jego talentem, czy jego braku. Właściwie jest tak, że każda zapowiedziana książka mistrza horroru trafia w końcu do mojej biblioteczki i oczekuje w kolejce na przeczytanie.

  Wiele osób twierdzi, że Stephen King potrafi na tyle „przegadać” swoją książkę, że w pewnej chwili przestaje nadawać się ona do czytania. Mam w tej kwestii odimienne zdanie, uważam bowiem, że autor wplatając w swe opowieści momenty z wolniejszą akcją, czy choćby szczegółowymi opisami miejsc, odpowiednio buduje napięcie, oraz całą otoczkę, która niewątpliwie potrzebna jest do odpowiedniego odbioru stworzonej powieści. Najważniejsze dla autora stają się jednak postacie, których budowa i prowadzenie poprzez całość historii, musi wypaść jak najbardziej przekonująco i wiarygodnie. Na tym polu King staje się niedoścignionym wzorem i stworzenie postaci Charlesa Jacobsa, jest doskonałym przykładem na jego niewątpliwe mistrzostwo. Zarazem stworzenie odpowiedniego małomiasteczkowego klimatu, obyczajowość i jaskrawość całej społeczności, w połączeniu z pomysłem na fabułę i głównym bohaterem, daje niewątpliwie odpowiednią mieszankę, jakiej potrzebuje czytelnik - fan Kinga.

  „Przebudzeniem” autor udowadnia, że nie zamierza porzucać swojego dawnego stylu, atakuje czytelnika mrokiem, tajemniczością i nieprzewidywalnością zdarzeń. Pozostawia z go z niedomówieniami, brakiem odpowiedzi na wiele zagadek czy tajemnic. Nie wiadomo tylko, czy nie lepiej byłoby zrezygnować z zawziętości w ich poszukiwaniu. Być może życie nieraz jest łatwiejsze, jeśli mniej się wie?
  Ocena: 5/6

 • Awatar

  Słabiutkie. Nie dałem rady nawet skończyć.

 • Awatar

  Słabe, to już nie ten King. Ani tamtych akcji, ani klimatu...

 • Awatar

  Elektryzująca, ale nie porywająca. Styl jak u Kinga, bezdyskusyjny, za to pomysł i cała reszta mocno kulejąca. Polecam, ale raczej bez fajerwerków.

 • Awatar

  Książka o życiu. Podoba mi się nowy styl Kinga zapoczątkowany Joylandem.

 • Awatar

  Nic, że wtórny i nic, że bywało lepiej. Że tania historia, że stać autora na więcej, że z czasem coraz mniej nowych tematów, że mniej kreatywnie.
  Nie ma Kinga nad Kingami... Klasyk, niepodważalny. Klasyka nie musi robić rewolucji.

 • Awatar

  Książka jak zwykle od tego autora bardzo ciekawa i wciągająca. Całość przeczytaną prawie że jednym tchem. Fabuła ciekawa niemniej jednak zakończenie jest jak dla mnie mało atrakcyjne, żeby nie powiedzieć ze po prostu nudne, ale to zapewne kwestia gustu i oczekiwań. Niemniej jednak naprawdę warto przeczytać ta pozycję jeśli jest się fanem Kinga.

 • Awatar

  Na każdą nową książkę Stefana, czekam niecierpliwie gdyż wiem, czego mogę się po tym autorze spodziewać. Ciekawe historie przyciągają mnie niczym magnes do metalu (albo na odwrót). Jak tylko pojawił się ten tytuł w księgarni, mój portfel stał się cieńszy o 40 zł, a ja cieszyłem się z zakupu - do czasu, właściwie do 25% całości - bo w tym momencie jak nagle grom z jasnego nieba (niczym w przebudzeniu), ewentualnie zimny prysznic - dostałem w twarz, "przebudziłem" się z pięknego snu. Co się stało Stefan, dlaczego ? O co chodzi?

  Przebudzenie to przeciętna historia, która w przeciwieństwie do poprzednich książek S.K. mnie odepchnęła. Przez 3, no doba 2 i pół tygodnia nie potrafiłem się zebrać, żeby ją skończyć. W ogóle mnie nie zaciekawiła. Budowanie historii i kreacja postaci to majstersztyk - no ale na tym plusy się kończą. Motyw tytułowego "Przebudzenia" jest świetnym konceptem, niestety w moim odczuciu autor nie wykorzystał potencjału, jaki płynie z elektryczności. Być może warto było ją podzielić na dwie części i bardziej rozbudować.

  Historia toczy się wolno, co jest główną przyczyną mojego zniechęcenia. 5 dekad to szmat czasu i tak na prawdę, pisarz przedobrzył z ilością wątków pobocznych, którymi spowolnił akcję, której i tak jest mało. Nie chcę was zniechęcać do tej książki, bo całokształt jest niezły, jednak nie tego oczekiwałem po tej książce.

  Wiem, że się narażę fanom, ale uwierzcie mi, lubię i cenię tego autora za jego twórczość, niestety ta pozycja jest przeciętna.

Inne proponowane
Warto zerknąć