Zaginiona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.33 / 5.00
liczba ocen: 956
Ilość stron (szacowana): 352
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.90 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.13 zł
26.17 zł
31.92 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
19.90 zł
24.89 zł
26.17 zł
26.49 zł
26.76 zł
28.73 zł
31.92 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Po prawie 10 latach nowa część serii Kuzynki Kruszewskie ponownie zachwyca czytelniczki i czytelników Andrzeja Pilipiuka.

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety, a każda z nich pragnie tylko jednego – kreślonej na pergaminie XIX wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący się na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak – jakie kryje w sobie niebezpieczeństwo. Przekonają się o tym alchemiczka Stanisława, jej kuzynka Katarzyna i tajemnicza studentka Anna, droga do prawdy będzie jednak prawdziwym wyzwaniem.

CYTATY:
Każda zła myśl osiada na człowieku. (...) Każdy wredny grymas rozciąga mięśnie. Trzeba całe życie ciężko pracować, żeby na starość mieć normalną, miłą twarz sympatycznego staruszka, a nie paskudną, skrzywioną gębę podstarzałego troglodyty.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Z jednej strony cieszyłam się światem Stasi i Katarzyny, ale z drugiej nie zachwycałam nim tak jak w poprzednich częściach. Rozczarował mnie totalny brak powiązania między dwoma częściami. Czarne skrzypce - niesprawiedliwie krótsze i uboższe mimo, że ciekawsze, są przytłoczone rozbudowaną, nieco nudnawą Zaginioną.

  Ale nie ukrywam, jeśli pojawią się kolejne opowieści o Kruszewskich nie zrażona sięgnę po nie. Coś w sobie te baby mają.

 • Awatar

  Pilipiuk dłuuugo kazał nam czekać na nowe Kuzynki (choć czy ktokolwiek domyślał się, że powstanie czwarty tom trylogii?). Przeczytałam z ogromnego senstymentu i... Kuzynki chyba straciły dawną magię. Widać wyraźnie, że Pilipiuk coraz gorzej radzi sobie z dłuższymi formami, przy czym krótsze opowiadania nadal są OK. No cóż, pierwszy tekst nie powala, a nawet miejscami nudzi. Drugi, bardzo sympatyczny, choć nie ma już mistrza Sędziwoja, Monika gdzieś wybyła, a Katarzyna i Stanisława wydają się być bardziej zaaferowane przetworami na zimę niż zleceniem. Ale przecież każdego w końcu dopada upływ czasu...

 • Awatar

  "Zaginiona", to czwarta część cyklu Kuzynek Kruszewskich ("Kuzynki", "Księżniczka", "Dziedziczki").
  Ta część powstała prawie po 10 latach od poprzednich.
  Postanowiłem sprawdzić, czy spodoba mi się kontynuacja serii.
  Nie chcę tu zdradzać fabuły, napiszę tylko, że czyta się lekko, tom składa się z dwóch historii: "Zaginiona" i "Czarne skrzypce".
  Bardziej spodobały mi się "Czarne skrzypce" i żałuję, że ten wątek stanowi krótszą część książki.

Inne proponowane
Warto zerknąć