Najtańsze ebooki online na czytnik kindle oraz tablet ipad (pdf, epub, mobi) - UpolujEbooka.pl

Turkusowe szale
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 200
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 11.94 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-39% 12.00 zł
16.32 zł
19.90 zł
Pozostałe księgarnie
-33% 11.94 zł
15.52 zł
16.52 zł
17.91 zł
18.11 zł
18.91 zł
19.49 zł
19.90 zł
19.90 zł
Opis:

Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303.

Turkusowe szale to powieść sensacyjna, której fabuła opiera się o rzeczywiste wspomnienia, dokumenty, oraz wydarzenia związane z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim "Lwowskich Puchaczy". Polacy patrolują brytyjskie niebo po zmroku, za dnia zmagając się z szeregiem problemów - aklimatyzacją pośród "herbaciarzy", przestarzałymi samolotami, brakiem zaufania i… barierami językowymi utrudniającymi podrywanie Brytyjek w rozlicznych pubach. Ich maszyny nazywane są latającymi trumnami, ale mimo to, Polacy niczego nie pragną bardziej, niż wzbić się w przestworza i zetrzeć z wrogiem. RAF jednak nie pali się do tego, by dać im szansę. Podczas gdy koledzy strącają niemieckie messerschmitty i dorniery, Lwowskie Puchacze siedzą bezczynnie, zaś ich szeregi topnieją.

Do czasu…

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jestem fanem pana Mroza zarówno kryminałów (Chyłka) jak i powieści historycznych ( Parabellum ), jednak turkusowe szale po bardzo fajnym początku rozczarowały mnie. Mam wrażenie, że historia skrojona na większe opowiadanie została sztucznie rozdmuchana do rozmiarów powieści. Niestety nic specjalnego choć temat jakże fascynujący.

 • Awatar

  Ale jak to fikcja? To pół drugiej wojny światowej na brytyjskim niebie odbyło się wczoraj nad moją poduszką i na koniec informacja, że niekoniecznie? Że tak ogólnie to było może podobnie, ale to akurat pan Mróz wymyślił?
  Pokochałam Felo i Leona, moją sympatię miał Czesiek, denerwował mnie Fraser, żal mi było poległych lotników, dziwiłam się Aileen, znienawidziłam Portka i łza mi się zakręciła nad Żyrem.
  Zaciskałam zęby w czasie przygód Feliksa na Alderney i nieustająco jestem ciekawa co, do diabła, robił Leon, gdy go nie było...
  To ja tu szczękam zębami w kanale La Manche z Felkiem i Mary Ann, szukam szpiega z Leonem i płk. Spilsburym a to fikcja?

  Remigiusz Mróz ma taką zdolność operowania słowem, że wpada się w opisywany przez niego świat i ciężko potem uwierzyć, że to nie działo się naprawdę! Kolejna REWELACJA!

Inne proponowane
Warto zerknąć
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2017 dla UpolujEbooka.pl
Sprawdź także serwis z odżywkami i suplementami diety UpolujSuple.pl
oprogamowanie: FreshLogic 
hosting