Ślepnąc od świateł
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 2438
cena od: 21.83
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.83 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.04 zł
22.96 zł
27.99 zł
28.00 zł
Pozostałe księgarnie
21.83 zł
23.24 zł
23.79 zł
23.80 zł
25.20 zł
25.20 zł
25.50 zł
27.99 zł
28.00 zł
Opis:

Zagadkowa miejska odyseja, pełna zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach miłość, przyjaźń, wierność. A może raczej… ile kosztują? Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda – oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne w miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy.Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna książka, stolica przedstawiona w ciekawy sposób od strony.. dilera, niby niewiarygodnie a prawdziwie, czytając książke czuje się każde miejsce Warszawy. Książkę "wciągnęłam" szybko, bo ciągle chciałam wiedzieć co dalej. Polecam pozycję. Jeśli ktoś miał wcześniej stycznośc z Twórczością Żulczyka, wie że jest napisana w charakterystyczny sposób, kto nie zna jego twórczości może być na początku trochę zniechęcony, na szczęście to szybko przechodzi, bo książka wciąga.

 • Awatar

  Książka mocna, szybka, porażająca. Gorzka.
  Zaskakuje wnikliwością spostrzeżeń, bezwględnością punktu widzenia, brakiem wdzięczenia się do czytelnika. Przeraża tym, jak wiele z tego zgadza się z naszą oceną, zbyt szorstką, gorzką i dołującą, by przyznawać się do niej na codzień przed samymi sobą. Zmusza do zatrzymana się, zamyślenia.
  To nie jest łatwe czytadło, każe nam sięgnąć gdzieś głębiej w siebie, pochylić się nad naszą własną wizją świata i tempem, w jakim żyjemy. Zostaje w głowie, uwiera.
  Bardzo polecam.

Inne proponowane
Warto zerknąć