Dzieci kapitana Granta. Część 1. Ameryka Południowa

Kategoria: /
średnia ocena: 3.65 / 5.00
liczba ocen: 1667
Ilość stron (szacowana): 425
cena od: 0.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 0.00 zł
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Opis:

Znalazłszy we wnętrznościach upolowanego rekina butelkę z listem, lord Glenarvan, jego żona Helena, ich kuzyn major Mac Nabbs oraz kapitan statku John Mangles starają się rozszyfrować wiadomość. Odczytując tylko szerokość geograficzną, i prawdopodobne miejsce (Patagonię), płyną jachtem na ratunek, a następnie przemierzają wszerz Amerykę wzdłuż równoleżnika. Pełna przygód podróż po Ameryce Południowej jest pełna zwrotów akcji i zaskakujących spotkań z tubylcami. Wciągająca i pasjonująca lektura nie tylko dla amatorów podróży i przygód.
Seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej ""Pięćset milionów hinduskiej księżniczki"" czy ""Dramat w Inflantach"", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    MOże trochę niesłusznie akurat tę opowieść określano mianem Verne'a dla dzieci. CHoć nie da się ukryć, że pewne walory mogłyby na to wskazywać. Tymczasem mamy tu pełnowymiarowe wprowadzenie i nawiązania do kilku innych książek tego autora, ale również i kilka aspektów wychowawczych.
    Przede wszystkim jednak ta książka to wspaniała przygoda - a dla mnie pierwsza samodzielnie przeczytana książka Verne'a. To jedna z tych opowieści, które sprawiają, że wstajesz na chwilę od stołu i bierzesz atlas, żeby sprawdzić, gdzie właśnie jesteś.

Inne proponowane
Warto zerknąć