Dzieci kapitana Granta. Tom I
ebook: pdf, epub (ipad), mobi (kindle)

średnia ocena: 3.65 / 5.00
liczba ocen: 1667
Ilość stron (szacowana): 425
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 12.74 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
13.37 zł
13.93 zł
16.99 zł
Pozostałe księgarnie
12.74 zł
14.44 zł
14.65 zł
15.29 zł
16.99 zł
16.99 zł
Opis:

Znalazłszy we wnętrznościach upolowanego rekina butelkę z listem, lord Glenarvan, jego żona Helena, ich kuzyn major Mac Nabbs oraz kapitan statku John Mangles starają się rozszyfrować wiadomość. Odczytując tylko szerokość geograficzną, i prawdopodobne miejsce (Patagonię), płyną jachtem na ratunek, a następnie przemierzają wszerz Amerykę wzdłuż równoleżnika. Pełna przygód podróż po Ameryce Południowej jest pełna zwrotów akcji i zaskakujących spotkań z tubylcami. Wciągająca i pasjonująca lektura nie tylko dla amatorów podróży i przygód.
Seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej ""Pięćset milionów hinduskiej księżniczki"" czy ""Dramat w Inflantach"", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    MOże trochę niesłusznie akurat tę opowieść określano mianem Verne'a dla dzieci. CHoć nie da się ukryć, że pewne walory mogłyby na to wskazywać. Tymczasem mamy tu pełnowymiarowe wprowadzenie i nawiązania do kilku innych książek tego autora, ale również i kilka aspektów wychowawczych.
    Przede wszystkim jednak ta książka to wspaniała przygoda - a dla mnie pierwsza samodzielnie przeczytana książka Verne'a. To jedna z tych opowieści, które sprawiają, że wstajesz na chwilę od stołu i bierzesz atlas, żeby sprawdzić, gdzie właśnie jesteś.

Inne proponowane
Warto zerknąć