Od zwierząt do bogów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.37 / 5.00
liczba ocen: 809
cena od: 17.45
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.45 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.00 zł
27.48 zł
27.92 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
-50% 17.45 zł
24.43 zł
26.16 zł
26.18 zł
31.04 zł
31.40 zł
31.41 zł
31.61 zł
33.16 zł
34.90 zł
Opis:

Multidyscyplinarna, przekrojowa książka popularnonaukowa obejmująca historię ludzkości od wyewoluowania gatunku homo sapiens w plejstoceńskiej Wschodniej Afryce aż po multitechnologiczną rewolucję XXI wieku. Około 100 tysięcy lat temu homo sapiens było nic nieznaczącym zwierzęciem żyjącym gdzieś na skraju Afryki. Nasi przodkowie dzielili planetę z przynajmniej pięcioma innymi gatunkami ludzkimi, a ich rola w ekosystemie była nie większa niż goryli, świetlików czy meduz. Jednak około 70 tysięcy lat temu nastąpiła dziwna transformacja w umyśle homo sapiens, w wyniku której stał się on panem całej planety - a zarazem jej postrachem. Książka odpowiada na pytania: w jaki sposób homo sapiens podbił planetę? Co się stało z pozostałymi gatunkami ludzkimi? Kiedy i po co pojawiły się pieniądze i religia? Czy kapitalizm jest religią? Dlaczego staliśmy się tacy grubi? Jakie są szanse, że homo sapiens nadal będzie istniał za setki lat?

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki i tak na gorąco jedyne co mogę zrobić, to gorąco polecić ją wszystkim tym którzy chodź raz zastanowili się nad tym co stanowi/stanowiło o naszej wyższości jako gatunku, jak doszliśmy do tego miejsca w którym obecnie jesteśmy i dokąd to wszystko nas prowadzi, a raczej może prowadzić. Książka jak każda pozycja ma mocniejsze i nieco słabsze fragmenty, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo nie mamy tu do czynienia ze zwykłym laniem wody, snuciem przypuszczeń i teorii na zasadzie "Mi (czyt. autorowi) wydaje się że..." tylko wszystko jest podparte mniej lub bardziej świeżymi ustaleniami ze świata nauki, do których prowadzi cała masa przypisów. Masa tekstu, masa ciekawych zagadnień, masa informacji na temat nas samych, masa trafnych spostrzeżeń, a wszystko to spięte w jedną całość w ciekawy i uporządkowany sposób, co sprawia że czytanie jest czystą przyjemnością. Nie jest to podręcznik akademicki, ale absolutnie nie jest to jego wadą. Gorąco zachęcam do lektury.

  • Awatar

    Fantastyczna książka. Przypominająca o tym, że wszystko co nas otacza jest jedynie wytworem naszych wspólnych wyobrażeń. Polecam

Warto zerknąć