Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.39 / 5.00
liczba ocen: 247
Ilość stron (szacowana): 304
cena od: 19.80
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.80 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.80 zł
25.52 zł
26.16 zł
26.48 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
23.93 zł
24.88 zł
26.16 zł
26.48 zł
26.76 zł
28.71 zł
28.71 zł
28.99 zł
29.00 zł
29.35 zł
31.89 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Opowieść o pierwszej damie polskiej seksuologii.

Była kobietą silną i odważną czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają prywatne życie Michaliny Wisłockiej.

Z jej książki „Sztuka kochania”, obowiązkowej przez lata lektury w każdym domu, miliony Polaków uczyło się, jak wielką przyjemnością jest seks, jak wielką sztuką przeżywanie miłości i jak dzięki niewielkim zabiegom wzmóc przyjemność. To ona mówiła o przyjemności kobiety, świadomym macierzyństwie i antykoncepcji. Od niej zaczęła się polska rewolucja seksualna w schyłkowym okresie komunizmu. Ale, choć lubiła powtarzać, że nie ma nic do ukrycia, jej życie pełne było tajemnic.

Kochała wielu mężczyzn, uwodziła ich, choć późno odkryła radość płynącą z seksu. Układała sobie życie w trójkącie z mężem i przyjaciółką. Udawała, że jest matką bliźniaków. Oto opowieść o życiu, które było rewolucją seksualną, bez żadnego tabu.

Odnalezione i dotychczas niepublikowane fragmenty dzienników w połączeniu z opowieściami jej córki oraz bliskich odsłaniają skrywane oblicze jednej z największych ikon PRL-u.

To biografia, na którą moja mama zasługiwała od dawna. Do bólu szczera, prawdziwa, kontrowersyjna. Dokładnie taka, jaka była Michalina Wisłocka.

Krystyna Bielewicz, córka Michaliny Wisłockiej

Violetta Ozminkowski – przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka „Newsweeka”, szefowa działu „Społeczeństwo”. Współautorka biografii Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko”, ostatnio redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka”.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Aż trudno uwierzyć, że to scenariusz napisany przez życie...
    Miejscami książka bulwersuje, miejscami zadziwia, ale przede wszystkim jest to smutna historia o kobiecie, która chciała być kochana...
    Trochę mi przypomina "Kochankę Freuda"

  • Awatar

    na początku czytałam z zainteresowaniem, lecz niestey im dalej tym książka stawała się mniej ciekawa. Nie dokonczyłam tej lektury

Inne proponowane
Warto zerknąć