Ciemna strona. Antologia szwedzkich kryminałów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.75 / 5.00
liczba ocen: 4
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 14.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.69 zł
23.78 zł
24.07 zł
29.00 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
-41% 14.50 zł
29.00 zł
23.48 zł
23.78 zł
24.07 zł
24.65 zł
26.10 zł
26.97 zł
29.00 zł
29.99 zł
Opis:

Morderstwo, tajemnica, suspens i szwedzcy mistrzowie kryminału – od Åke Edwardsona, przez duet Mankell–Nesser, po Stiega Larssona! Utwory duetów Sjöwall-Wahlöö oraz Mankell-Nesser, niepublikowane opowiadania Åke Edwardsona, Åsy Larsson czy Stiega Larssona, literacki debiut wieloletniej towarzyszki Stiega, architektki – Evy Gabrielsson, i tekst niekojarzonej z literaturą kryminalną, najwybitniejszej szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg – zebrane w jednym tomie!Od klasycznych procedurals, pokazujących przebieg śledztwa, poprzez opowiadania prowadzone z punktu widzenia mordercy lub ofiary, aż po opowieści grozy, sensację, utwory psychologiczne, żarty literackie, a nawet science fiction. Ten niezwykły zbiór pokazuje wszechstronność, różnorodność i witalność literackiej sceny kryminalnej w Szwecji. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników mrocznych, skandynawskich opowieści.„Wspaniała antologia skandynawskich opowiadań kryminalnych ze Stiegiem Larssonem jako wisienką na torcie” – Camilla Läckberg

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie lubię opowiadań, zbyt krótka forma i kalejdoskop bohaterów, miejsc i czasów zdarzeń, zmienność stylu i języka mnie męczy.Ten zbiór przemęczyłam bo pociągnął mnie sllgan o skandynawskich kryminalistach ;). Jedne opowiadania łatwiej, inne trudniej. Niektóre zaciekawiały ale wtedy już następował koniec. Nic mnie nie porwało i nie zachwyciło. W sumie trochę żałuję czasu poświęconego na tę książkę.

  • Awatar

    Ciemna strona to zbiór niezbyt długich opowiadań o bardzo różnorodnej tematyce. Mamy tu morderstwa z premedytacją, zbrodnie szansy i zbrodnie przypadku, mamy nieszczęśliwe zbiegi okoliczności a nawet odrobinę orwellowskiego koszmaru w wersji wykraczającej poza obserwację i drobne korekty zachowań.

Inne proponowane
Warto zerknąć