Najtańsze ebooki online na czytnik kindle oraz tablet ipad (pdf, epub, mobi) - UpolujEbooka.pl

Beksińscy. Portret podwójny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.29 / 5.00
liczba ocen: 3468
cena od: 19.19
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.19 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-40% 19.19 zł
Opis:

"Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”. To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie. "

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna. Na każdej stronie wręcz widać dokładność autorki, jej zaangażowanie i kolosalną pracę.

 • Awatar

  Bardzo bałam się tej książki. Do czytania podchodziłam z rezerwą. Obawiałam się okrucieństwa i bezduszności w stosunku do własnego dziecka, która mogłaby być widoczna.
  Niepotrzebnie - książkę czyta sie lekko, nie jest to monolog, zawiera m.in rozmowy Zdzisława Beksińskiego zapisane w jego dzienniku.
  Mimo, że książkę czyta się lekko, jest nawet trochę humorystyczna, to obraz całości nie jest już taki pozytywny...Każdy z nas jest zlepkiem dobra i zła, trochę humoru, troche płaczu. Postacie obu bohaterów książki na pewno są barwne.
  Polecam.

 • Awatar

  Świetnie napisana książka. Przede wszystkim o ojcu i synu i ich dość skomplikowanej relacji. W tle bardzo ważna postać jaką była matka i żona. Do tego trochę PRL-owskich absurdów. Cała historia, z życia wzięta, nie jest zbyt pogodna, ale wbrew pozorom można się uśmiechnąć podczas lektury. I to nie raz.

 • Awatar

  Jestem zafascynowana malarstwem Beksińskiego, a przekłady jego syna Tomasza, zwłaszcza Latający Cyrk Monty Pythona, to majstersztyk najwyższej próby. Geniusze, obaj. Może dlatego byli tak nieszczęśliwi. Kilkukrotnie rozbawiły mnie do łez listy rozeźlonego Zdzisława, jest generalnie w tej książce kilka momentów wesołych, jednak całość to raczej smutna, refleksyjna lektura. Ale zdecydowanie warto. Polecam.

 • Awatar

  Smutna, ale fascynujaca lektura. Nie trzeba byc wielbicielem Beksinskich, zeby przeczytac ja z zaciekawieniem. Polecam.

 • Awatar

  Od lat nie czytałam tak rewelacyjnej pracy o Beksińskich. Kiedyś co prawda przeszła mi przez ręce jakaś praca magisterska, ale to nic w porównaniu do tej publikacji, która nie tylko kompletnie mną zawładnęła, to jeszcze ukazała najciemniejsze zakamarki usposobienia Beksów. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, bez znaczenia czy historyków, miłośników sztuki Zdzisława czy fanów Tomka. Każdy tu znajdzie jakiś smaczek, który go olśni i wzbogaci.

Inne proponowane
Warto zerknąć
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2017 dla UpolujEbooka.pl
Sprawdź także serwis z odżywkami i suplementami diety UpolujSuple.pl
oprogamowanie: FreshLogic 
hosting