Rycerz Siedmiu Królestw
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 3089
cena od: 19.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-23% 19.50 zł
24.00 zł
24.60 zł
24.90 zł
30.00 zł
Pozostałe księgarnie
30.00 zł
24.00 zł
24.60 zł
24.90 zł
25.50 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.90 zł
30.00 zł
30.00 zł
Opis:

Opowieści o legendarnym rycerzu, który przemierzał Siedem Królestw na długo przed bohaterami fantastycznej „Gry o tron”. Fanom „Pieśni Lodu i Ognia” skrócą oczekiwanie na kolejny tom kultowej sagi. „Rycerz Siedmiu Królestw” to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George’a R. R. Martina i jego „Gry o tron”. Osadzone w świecie cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” trzy minipowieści – „Wędrowny rycerz”, „Zaprzysiężony miecz”, „Tajemniczy Rycerz” – przyciągają tym, co przyniosło autorowi światową sławę: fascynującą „rycerską” fabułą, wiarygodnymi psychologicznie postaciami, rubasznym humorem, niespodziewanymi zwrotami akcji i odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych po „Wędrownym rycerzu” opowieściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace’a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose’a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...

CYTATY:
Gdy idzie o kobiety, wszyscy mężczyźni są błaznami i wszyscy są rycerzami.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Próba napisania pewnego rodzaju prequela do całego cyklu Gry o Tron - nie do końća trzyma poziom sagi, ale zanim pojawi się następny tom - warto przejrzeć.

  • Awatar

    Martin jak to Martin - czyta się w jeden dzień, "na raz" ;) Książka wyjaśnia część sytuacji z późniejszych tomów sagi. Trochę dziwne wrażenie - niedosytu - sprawiają takie, bądź co bądź, krótkie formy w Westeros, ale ogólnie - osładza nieco oczekiwanie na kolejny tom ;)

Inne proponowane
Warto zerknąć