Zanim się pojawiłeś
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.32 / 5.00
liczba ocen: 131819
Ilość stron (szacowana): 384
cena od: 18.97
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.97 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
18.97 zł
21.97 zł
22.88 zł
27.90 zł
Pozostałe księgarnie
21.76 zł
22.60 zł
23.16 zł
23.72 zł
24.74 zł
25.11 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
Opis:

„Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak Emma i Dex z „Jednego dnia”. Powieść, której warto poświęcić popołudnie na kanapie z garścią chusteczek.”

"Independent on Sunday"

„Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek.”

"Elle"

„Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do rzęs.”

"Marie Claire"

Autorka „Ostatniego listu od kochanka” o sile miłości dwojga ludzi wyrzuconych poza nawias życia.

Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.

Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

Jojo Moyes jest pisarką i dziennikarką. Zanim zajęła się wyłącznie pisaniem, przez dziesięć lat pracowała w " The Independent". Wszystkie jej wcześniejsze powieści: „The Ship of Brides”, „Zakazany owoc” oraz „Ostatni list od kochanka” zyskały pochlebne recenzje. Mieszka w Essex z mężem i trójką dzieci.

CYTATY:
Nie krytykuj czegoś, zanim nie spróbujesz.
Człowiek zawsze czuje się dziwnie, kiedy musi wyjść ze swojej norki.
Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da.
...świadomość ,że wciąż masz przed sobą możliwości , to luksus.
Mówi się, że człowiek docenia ogród dopiero w pewnym wieku i myślę, że jest w tym trochę prawdy. Ma to chyba związek z wielkim cyklem życia. Niepowstrzymany optymizm młodych roślin po ponurej zimie ma w sobie coś z cudu, można z radością przyglądać się dokonującej się co roku przemianie i temu, jak natura ukazuje różne części ogrodu z ich najlepszej strony.
Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da.
Nie krytykuj czegoś, zanim nie spróbujesz.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  "Zanim sie pojawiłeś" Jojo Moyes atakowała mnie ze wszystkich stron, z blogów, portali o literaturze, z facebooka a jakby mało tego było, to jeszcze z plakatów reklamujących ekranizację. Wszyscy czytają, wszyscy się wzruszają, wszyscy zachwycają...a że ja miałam ochotę na coś z literatury obyczajowej, postanowiłam dołączyć do rzeszy czytelników Moyes. Już w połowie czytania zastanawiałam się, czy to ze mna jest coś nie tak, czy z książką. Czy to ja stałam się taka mało wrażliwa, czy to książka, mimo tych wszystkich ochów i achów, wcale nie jest taka rewelacyjna? Nietety, 'Zanim się pojawiłeś' nie poruszyła mnie, nie wywołała fontanny łez, nie zmusiła do refleksji. Pomysł na książkę bardzo dobry - młoda dziewczyna, która właśnie straciła pracę zostaje opiekunką młodego mężczyzny, dotkniętego paraliżem czterokończynowym. Autorka porusza do tego kilka istotnych problemów - przede wszystkim kwestię eutanazji, ale też poszukiwania siebie i celu w życiu, kształtowania swojego losu. Jednak sposób, w jaki Moyes zrealizowała swój pomysł na książkę nie powala na kolana. Moim zdaniem, nie udźwignęła zadania, jakie przed sobą postawiła. Język powieści nie zachwyca a w stylu pisania autorki nie ma nic przykuwającego uwagę. Bohaterowie nie zapadają w pamięć, pomimo ewidentnych prób przekonania czytelnika, że są oryginalni i wyjątkowi. Brak scen chwytających za serce, jakich spodziewałam się po takim wyciskaczu łez. Poniekąd rozumiem zachwyty nad 'Zanim się pojawiłeś', bo sama historia ma potencjał, dla mnie to jednak stanowczo za mało. Bardzo przykre rozczarowanie, bo mimo, że ogólnoświatowe uwielbienie dla książek nigdy nie jest dla mnie czymś zachęcającym, do tej byłam wyjątkowo pozytywnie nastawiona.

 • Awatar

  To nie jest historia miłosna. To DRAMAT! Bardzo dobrze napisana książka.

 • Awatar

  https://poczytanepozwiedzane.wordpress.com/2016/12/23/zanim-sie-pojawiles-jojo-moyes/

  Książka i chusteczki do ręki!


  Lou Clark wiedzie skromne życie. W wieku 27 lat wciąż mieszka ze swoimi rodzicami, pracuje w maleńkiej lokalnej kawiarence oraz jest od 7 lat w, z pozoru, szczęśliwym związku. Może nawet czasami myślała o tym, by gdzieś wyjechać, by zacząć studiować, ale zawsze coś ja powstrzymywało. W pewnym momencie jej tata traci pracę i to Lou zaczyna utrzymywać rodzinę.

  Sytuacja ekonomiczna kraju zmusiła wiele lokalnych przedsiębiorców do zamknięcia się, Lou straciła pracę, przez co jak musi przyjąć jakąkolwiek ofertę, którą biuro pracy zaproponuje. Zgadza się pracować jako opiekunka dla bogatego sparaliżowanego mężczyzny, pomimo braku szkolenia czy przygotowania. Szybko okazuje się, że praca ta nie będzie łatwa, ale też zmieni życie Lou, czy na lepsze?

  Powieść Jojo Moyes przedstawia najbardziej niekonwencjonalną historię miłosną. Początkowo Will i Lou się nie znoszą, ale potem przyzwyczajają się do siebie, a nawet zakochują. Czytelnik obserwuje jak się do siebie powoli zbliżają. Ich związek rozwija się w zaskakujący, momentami niespodziewany sposób. Przypadek sprawił, iż dwoje ludzi tak różni od siebie zbliżyło się do siebie.

  Czytelnikom bardzo spodobać się może fakt, iż Lou nie odpuszcza i walczy o Willa mimo wszystko. Nie poddaje się i chce zmienić jego decyzję. Sama też zyskuje na pracy ze sparaliżowanym mężczyzną, nie tylko finansowo, ale po poznaniu Willa bohaterka się zmienia na lepsze, bo to on pozwolił jej dostrzec, że mimo że ma 27 lat, to ma przed sobą perspektywy na lepsze życie.

  Pani Moyes stworzyła powieść, która daje do myślenia i zmusza nas do rozważenia ważnej moralnej kwestii, którą postawiła przed protagonistką.

  Książki tej nie idzie odłożyć i to ona zmusza nas do przeczytania kolejnego rozdziału, a potem następnego i następnego, aż w końcu po odłożeniu książki nie pozostaje nam nic innego tylko wydukanie krótkiego „Wow!”. Autorki poprzez powieść pozostawia piękne przesłanie, że nigdy nie jest za późno, by zacząć swoje życie od nowa, wystarczy tylko chcieć.

  Sukces tej książki jest spektakularny, przez co nikt nie był zdziwiony, iż postała ekranizacja tej powieść z Emilią Clarke i Samem Claflin o tym samym tytule.

 • Awatar

  Zostałam namówiona na przeczytanie tego dzieła, mimo, że nie znoszę "wyciskaczy łez na siłę" a tego (po infantylnym do bólu "Razem będzie lepiej") się spodziewałam. I miałam rację stawiając opór. Historia bardziej dramatyczna ale sposób opowiadania i prowadzenia wątków... echhhh

  To po prostu "Nietykalni" w wersji dla znudzonych pań domu, niekochanych żon i nastolatek spragnionych opowieści o nieszczęśliwych, niespełnionych miłościach.

  Tragiczna historia Willa, jego życia, i nieakceptowalnej a niezawinionej zmiany w nim, a także wyboru. Jego wyboru, prawa do niego, miłości rodziców, którzy na jego dokonanie mu pozwalają. Ta historia niknie tu przysypana opowieścią o zmianie w Lou. O jej beznadziejności, braku pomysłu na siebie, braku ambicji...

  Gdyby nie została zatrudniona do opieki nad Willem mogłaby przejąć posadę w kwiaciarni po siostrze, która jednak rzeczywiście na tle Louisy jest genialna, bo chce wrócić na studia i coś w życiu osiągnąć. Owszem pasożytując na rodzinie. Ale chce! I dąży do tego.

  Dzięki trafieniu na Willa Lou stwierdza u siebie istnienie mózgu i uczy się z niego korzystać. A dodatkowo okazuje się, że lepiej być bogatym niż biednym.

  Bo historia Willa to historia bogatego człowieka. Jak wyglądałoby życie biedaka w takiej sytuacji? Jakie warunki miałby zapewnione? Jakich wyborów mógłby dokonywać?

  I potem również Lou chce zobaczyć co świat ma jej do zaoferowania. Gdyby nie pieniądze od Willa, być może dalej by się jej się nic nie chciało...

  Chliiippp, siąąk, chliippp, ckliwe rozwinięcie akcji (jak z najlepszego Harlequina) oraz od początku przewidywalne zakończenie (potencjalny "happy end" wywoływałby jednak dużo mniejsze zużycie chusteczek). I ja stara i głupia, czytam, wiem, że głupie i siąkam, i chlipę, i smarczę...
  Och, ach, chlip, chlip...

  Przeczytałam. Ale dalszego ciągu nie tknę. I nigdy nic więcej pani Moyes.

  Dwie gwiazdki bo doczytałam do końca. Mogło się nie udać.

 • Awatar

  Lou Clark jest młoda i ładna. Ma dwadzieścia sześć lat, świat stoi przed nią otworem, ale wiedzie nudne zwyczajne życie (chyba że za emocjonujące uznamy liczenie kroków od przystanku autobusowego do domu). Nie ma żadnych ambicji i aspiracji. Woli stagnację i rutynę od zdobywania doświadczeń i poszerzania horyzontów, bo tak jest spokojniej i bezpieczniej. Jej przeciwieństwem jest Will Traynor, bogaty trzydziestopięcioletni miłośnik sportów ekstremalnych, muzyki klasycznej, starych win i młodych kobiet, który – choć chciałby żyć pełnią życia – wskutek nieszczęśliwego wypadku zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego. Dwoje młodych ludzi, dwa przeciwieństwa, których ścieżki splata ze sobą los …

  Brzmi to jak początek banalnego wyciskacza łez, jak współczesna wersja Kopciuszka, prawda? Ale, choć powieść Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes jest reklamowana jako historia miłosna (sama autorka tak ją określa), historia ta nie jest kolejnym harlequinem.

  Ciąg dalszy na stronie http://www.thelksinoe.pl/blog/2016/08/25/zanim-sie-pojawiles-jojo-moyes/

Inne proponowane
Warto zerknąć