Czarnoksiężnik z Archipelagu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.94 / 5.00
liczba ocen: 114148
cena od: 11.95
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 11.95 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-16% 11.95 zł
19.12 zł
19.60 zł
19.84 zł
23.90 zł
Pozostałe księgarnie
18.64 zł
19.60 zł
19.84 zł
19.96 zł
20.32 zł
20.55 zł
21.51 zł
21.51 zł
21.99 zł
22.00 zł
23.90 zł
23.90 zł
Opis:

Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Powieść łącząca w sobie dwa nurty: fantasy i realistyczny. O przygodzie w krainie mędrców i zarazem o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w dojrzałość. To także przypowieść o tym, jak – nie czując upadlającego strachu – pogodzić się z myślą o śmierci.„Czarnoksiężnik z Archipelagu” to pierwsza część czterotomowego cyklu „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin, przez znawców zgodnie obwołanego arcydziełem światowej literatury fantasy.„«Saga o Ziemiomorzu» to nic innego jak opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, a także do zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin”.„Wysokie obcasy”

CYTATY:
Dojrzałość to cierpliwość. Biegłość to cierpliwość dziewięciokrotna.
Zła droga może w końcu prowadzić do dobrego celu.
Człowiek może poznać cel, do którego zmierza - ale nie potrafi go poznać, jeśli nie odwróci się, jeśli nie powróci do swego początku i nie zawrze tego początku w swoim istnieniu.
Mądrzy nie muszą pytać, głupiec pyta na próżno
Nawet głupstwo jest niebezpieczne w rękach głupca.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Czarnoksiężnik z Archipelagu jest historią o walce z własnymi słabościami i o tym, jak można uwierzyć w siebie i osiągnąć własne cele. Na szczęście autorce udało się uniknąć harropotterowych banałów i klisz. Bohater jest wiarygodny i konsekwentny, jego otoczenie, choć baśniowe, nie wydaje się wyssane z palca ani tekturowe, a smok nie dostaje hollywoodzkiej czkawki na widok rycerzy w plastikowych zbrojach.

Inne proponowane
Warto zerknąć