Zły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.94 / 5.00
liczba ocen: 4514
cena od: 24.43
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 24.43 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.48 zł
28.62 zł
29.66 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
34.90 zł
24.43 zł
24.43 zł
27.22 zł
31.40 zł
31.41 zł
31.50 zł
34.90 zł
34.90 zł
Opis:

Książka – legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentny opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy wyrusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy: niezwykłe świetliste spojrzenie.

A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

— Szanowny panie redaktorze — Kolanko pochylił się nad biurkiem na szeroko rozstawionych rękach — mam niewątpliwy zaszczyt oznajmić panu, że Zorro pojawił się w Warszawie. Jeśli nie we własnej osobie, to w każdym razie w osobie kogoś, kto bez cienia wątpliwości jest jego synem, wnukiem lub jakimś polskim powinowatym.

— W Warszawie?... — uśmiechnął się redaktor naczelny, lecz był to uśmiech skłopotany, pokrywający wytężony namysł — w Warszawie? Teraz? W tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym czwartym roku? Pod koniec ostrej zimy? Wśród przepełnionych tramwajów? Wśród trosk o zwiększenie powierzchni mieszkalnej i o podniesienie produkcji artykułów konsumpcyjnych?...

— Tak — powiedział z naciskiem Kolanko — wszystko się zgadza. Teraz. W Warszawie.

 

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Swietna!

  • Awatar

    Świetna lektura, napisana bardzo żywiołowym językiem, z wartką fabułą i konkretnymi bohaterami. A w tle najświetniejsze lata socrealizmu, PRL w swej najmroczniejszej postaci i to co mi najbardziej przypadło do gustu - portret Warszawy jako miasta wielopoziomowego, barwnego, zamieszkałego przez niesamowite indywidua. Polecam!

  • Awatar

    Genialna książka. Chyba każdy czytelnik marzy w głębi duszy, żeby być takim mścicielem, takim Złym. Warszawski, powojenny Batman ;) Przeczytam ponownie. I to nie raz.

Inne proponowane
Warto zerknąć