Światło między oceanami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 117627
Ilość stron (szacowana): 350
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.63 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.80 zł
25.83 zł
26.78 zł
29.60 zł
31.50 zł
Pozostałe księgarnie
31.50 zł
23.63 zł
25.20 zł
25.50 zł
26.15 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.50 zł
31.50 zł
31.50 zł
Opis:

1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, odznaczony za odwagę na froncie I wojny światowej, decyduje się przyjąć posadę latarnika na Janus Rock, niezamieszkanej wysepce położonej w odległości ponad 100 mil od wybrzeży Australii. Kilkanaście miesięcy później dołącza do niego Isabel, dopiero co poślubiona piękna młoda żona – kochająca, radosna, gotowa dzielić z nim surowe życie na otoczonym oceanem skrawku ziemi o powierzchni kilkuset hektarów. Oboje wierzą, że odnajdą tu upragnione szczęście. Niestety, los wystawia parę na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci; popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija zepchnięta przez fale łódź z ciałem martwego mężczyzny i zawiniętym w sweter płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie wyznawanymi zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi...

CYTATY:
Wkrótce jego podróż dobiegnie końca, ich groby porośnie świeża trawa, a historia zostanie zapisana na zapomnianym przez ludzi nagrobku.
Zrozumiałem, że aby myśleć o przyszłości, należy pogodzić się z tym, że nie zmieni się przeszłości.
Rodzina to nie przeszłość, nie można o niej nie myśleć. Człowiek ma ją w sercu, dokądkolwiek idzie.
Macierzyństwo to tajemnicza rzecz. Jak odważna musi być kobieta, by się na nią zdecydować.
Człowiek w swojej podróży przez życie jest niczym żelazo hartowane przez każdy kolejny dzień i każdą osobę, którą spotyka na swej drodze. Blizny są jak wspomnienia.
Stary kuchenny zegar odmierzał minuty z pedantyczną dokładnością. Życie narodziło się i zgasło, a wszechświat ani na chwilę nie zwolnił. Maszyna czasu i przestrzeni nadal mełła ziarna czasu, którymi karmiła się ludzkość.
Dobro i zło są jak cholerne węże, splatają się ze sobą tak ciasno, że człowiek nie potrafi ich rozróżnić, dopóki obu nie zastrzeli. Tyle że wtedy jest już za późno.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książek opowiadających o miłości, związanym z nią kłamstwem i cierpieniem powstało tak wiele, że nikt nie jest zapewne w stanie ich policzyć. Ciężko jest zatem napisać kolejną, której fabuła obracać się będzie wokół tych uczuć, w taki sposób, aby zainteresować nią czytelnika. Jednak M. L. Stedman sztuka ta udała się bez dwóch zdań.

  Jej „Światło między oceanami” jest powieścią, która w magiczny sposób potrafi zaangażować czytelnika i właściwie zmusić go do podjęcia decyzji wspólnie z bohaterami opowieści. Nie będą to rzecz jasna łatwe wybory, bowiem cokolwiek zostanie uczynione, będzie miało negatywne konsekwencje wobec jednego z bohaterów tej dramatycznej historii. Książka ta jest właściwie już od samego początku nieustającym pędem ku tragedii, która objawiając się zatruje dusze nie tylko bohaterów, lecz także samego czytelnika. Nie łatwo jest podjąć decyzję, które stawia kogoś w negatywnym świetle, skazuje na bezmiar cierpienia. Czytając tę historię, trzeba to uczynić.

  Historie, które w taki sposób angażują czytelnika, wręcz wciągają go w siebie niczym tornado, zasługują na najwyższe laury. Wzruszenia, autentyczna chęć przeżywania i analizowania opowieści, dostarczyły mi niesamowitej gamy uczuć, które targały mną jeszcze na długo po zakończeniu lektury.
  O takich książkach mi jest pisać, szczerze polecać. Wiadomo przecież, że nikogo nie zawiodą.

 • Awatar

  Książka prz której nie można przejść obojętnie.
  Do czego zdolna jest kobieta, która pragnie zostać matką?
  To do czego namówiła Isabel swojego męża odbija się nie tylko na ich życiu ale też na życiu matki, która poszukuje swej zaginionej córki. Toma dręczą wyrzuty sumienia, że tam ktoś na stałym lądzie czeka na męża i dziecko, których już nigdy nie zobaczy. Pod wpływem chwili podejmuje decyzję, która zmieni życie jego rodziny na zawsze a z konsekwencjami będzie musiał żyć.

Inne proponowane
Warto zerknąć