Wiatr przez dziurkę od klucza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.12 / 5.00
liczba ocen: 27034
Ilość stron (szacowana): 250
cena od: 19.18
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.18 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-29% 20.70 zł
22.90 zł
23.23 zł
24.19 zł
25.08 zł
Pozostałe księgarnie
29.50 zł
-19% 19.18 zł
23.63 zł
24.49 zł
25.08 zł
25.67 zł
25.96 zł
26.54 zł
27.00 zł
29.50 zł
29.50 zł
Opis:

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i szeryfa z Dzikiego Zachodu. Wraz z grupą towarzyszy przemierza złowrogi, wyludniony świat, zniszczony przez wojny, zamieszkały przez mutanty i demony, w poszukiwaniu tajemniczej Mrocznej Wieży stojącej w centrum istnienia wszystkich światów. Wędrowców zatrzymuje lodowaty wicher niszczący wszystko na swojej drodze. Chcąc przetrwać, znajdują schronienie w opustoszałym budynku wiejskiej świetlicy. Tam spędzają noc, słuchając opowiadania Rolanda o jednej z pierwszych misji, jaką wykonał po tym, gdy stał się rewolwerowcem. Wysłany przez ojca do Debarii, by pomóc tamtejszym mieszkańcom uporać się z mordującym całe rodziny zmiennokształtnym stworem, skóroczłekiem, Roland bierze pod opiekę dziesięcioletniego chłopca, Billa Streetera, jedynego ocalałego z ostatniej rzezi. Usiłując uspokoić przerażone dziecko, opowiada mu swą ulubioną historię z dzieciństwa  zatytułowaną Wiatr przez dziurkę od klucza, którą często czytała mu matka. Występuje w niej chłopiec, Tim Ross, znany później jako Tim Dzielne Serce, nieustraszony rewolwerowiec...

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie spodziewałam się że powrót do cyklu Mrocznej Wieży będzie tak udany. Książka, bardzo dynamiczna, ciekawa - przeze mnie przeczytana w jeden wieczór. Nie jest ściśle powiązana z cyklem, ale dla fanów jest dodatkową atrakcją.

  • Awatar

    Choć jest to opowieść ze świata Mrocznej Wierzy, można ją przeczytać niezależnie. Jednak warto po nią sięgnąć znając już przynajmniej część historii Rolanda i jego ka-tet* (obu!). Inaczej umknie wtedy kilka smaczków i niuansów. Jak na Kinga przystało, historia ma świetną fabułę i opowiedziana jest bardzo dobrym językiem. A autor potwierdza, że jest królem opowieści (jako takich, jak ich przeplatania i zagnieżdżania). A ta stała się jedną z moich ulubionych. Polecam!

    *) I właśnie by rozumieć co znaczą poszczególne zwroty warto przeczytać pierwsze części MW.

Inne proponowane
Warto zerknąć