Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.36 / 5.00
liczba ocen: 2533
cena od: 19.80
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.80 zł
Opis:

Im problem bardziej zawiły, tym Sherlock Holmes bardziej podekscytowany. Wiedzą o tym wszyscy fani popularnego detektywa! Oto pełen zbiór historii, które dokumentują jego imponującą działalność! Nie ma takich tajemnic, z którymi doktor Watson i Sherlock Holmes by sobie nie poradzili. W ich przypadku nie chodzi już nawet o rozwiązanie zagadki, ale o sam sposób postępowania! Im problem jest bardziej zawiły, tym bardziej czują się podekscytowani. Czytelnicy przez lata śledzili przygody detektywa w kolejnych tomach opowiadań. Ta publikacja da ich pełen przegląd. To pierwsze polskie wydanie zawierające wszystkie powieści, opowiadania i nowele o detektywie wszech czasów, m.in.: „Pies Baskerville’ów”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Dzienniki Sherlocka Holmesa” i „Księga przypadków Sherlocka Holmesa”.

CYTATY:
... jakże często wyobraźnia jest matką prawdy.
Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych.
[...] nawet człowiek o najśmielszej fantazji nie jest w stanie wyobrazić czy nawet wymyślić sobie tak osobliwych i dziwacznych przypadków, jakie niesie życie.
Cierpliwe czekanie w cierpieniu jest samo w sobie najcenniejszą lekcją dla tego niecierpliwego świata.
Miłość w moim życiu byłaby jak piach w delikatnym instrumencie.
Na świecie nie ma znaczenia to, czego się dokonało. Chodzi tylko o to, by ludzie myśleli, że się czegoś dokonało.
..kiedy wszystkie inne ewentualności zawodzą, cokolwiek pozostaje, nieważne jak nieprawdopodobne, musi być prawdziwe.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dla wszystkich książek w jednym miejscu warto się przemęczyć i przeczytać tak grubą książkę.
  Brakowało mi jednak odrobiny komentarza od wydawcy, czy może czegokolwiek więcej na temat sposobu pracy nad opowiadaniami i o samym Conanie Doylu.

 • Awatar

  Co tu duzo mowic? Rewelacja.
  Na poczatku moze przerazac objetosc ale czego sie tu spodziewac, kiedy opowiadan bylo tak wiele? Nie trzeba byc fanem gatunku zeby sie wciagnac w czytanie.

 • Awatar

  Hosanna na wysokości !! Przeczytałem !!
  Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa” jest ogromna i grubaśna. Ponad tysiąc stron i format A4 robi wrażenie. Nie wyobrażam sobie czytania jej w wersji papierowej. Niedowład rąk chyba murowany. Na szczęście istnieją wersje elektroniczne i ja taką mogłem nacieszyć swoje oko. Dla miłośników epoki i dawnych kryminałów to pozycja obowiązkowa. Ten, kto niezbyt dobrze zna postać Sherlocka Holmesa, może z tego zbioru dowiedzieć się wiele o tej, wydawać by się mogło autentycznej postaci. Jak się okazuje najsłynniejszy detektyw na świecie był zadufanym w sobie narkomanem, który w trakcie prowadzonych śledztw, często naigrywał się z nieporadności funkcjonariuszy policji. Bywało i tak, że różnego rodzaju niemiłe docinki spotykały także samego doktora Watsona, którego detektyw cały czas zwał swoim najwierniejszym przyjacielem. Nie przeszkadzało mu to także w traktowaniu doktora jako swojej osobistej zabawki, przedmiotu potrzebnego do rozwiązania kolejnego śledztwa. Doktor Watson sam to zauważał i czasami się na to uskarżał. Słynny Sherlock, kiedy tylko mógł, przechwalał się swymi dokonaniami, choć autor często próbował upozować go na pokornego i skromnego dżentelmena.
  Jak wspomniałem, ogrom tej księgi poraża i w moim odczuciu nie jest zbyt dobrym pomysłem usiłowanie przeczytania wszystkiego za jednym podejściem, bez przerw na inne książki. Zawartość jest tak ogromna, że po kilku opowiadaniach odczuwałem znużenie i rzucała mi się w oczy schematyczność w działaniu i postępowaniu Sherlocka i jego wiernego przyjaciela, doktora Watsona. Przerwy w lekturze opowiadań są jak najbardziej wskazane. Opinie piszę z perspektywy czytelnika, który bodajże trzy razy czytał tę cegłę po kilkanaście godzin na dzień. Na szczecie, w trakcie wypadł mi także urlop, na którym czytanie było dość mocno reglamentowane i to miało zbawienny wpływ na nadszarpniętą cierpliwość przy poznawaniu kolejnych przygód znamienitych bohaterów.
  Jednak. dla fanów powieści detektywistycznej jest to nie lada gratka. Tutaj nie liczy ilość trupów i krwistość poczynań czarnych charakterów. Najważniejszą sprawą są sposoby dedukcji i błyskotliwość Sherlocka Holmesa. Jego tok rozumowania jest wręcz powalający i zdumiewający. Ważnym aspektem opowiadań są także opisy XIX wiecznej Anglii. Przedstawione obrazy samego Londynu i innych miejsc, w których działał detektyw Holmes pobudzają pokłady wyobraźni i umacniają w przekonaniu, że pasjonowanie się epoką wiktoriańską i powieścią detektywistyczną jest bardzo dobrym wyborem.
  Teraz, kiedy jestem już po lekturze chyba do końca życia nie zapomnę tych odzywek:
  „Ach, ależ z pana łotr!” , „Na Jowisza”, czy „Do pioruna”. Wyobraźmy sobie współczesnych detektywów, posługujących się takim językiem podczas pościgów za łotrami z dzisiejszych czasów.
  Na uwagę zasługuje też cierpliwość małżonki doktora Watsona. Pani Morstin, chyba przegrała w starciu z Sherlockiem Holmesem i nawet autor przestał o niej całkowicie wspominać. Miałem wrażenie, że doktor Watson zaniedbuje nie tylko swoją żonę, ale także praktykę lekarską, która mocno musiała ucierpieć, kiedy detektyw z przyjacielem prowadzili czasochłonne śledztwa.
  Kończąc moje wynurzenia, dotyczące tej ogromnej księgi, stwierdzam, że co by nie było, i tak było warto.

 • Awatar

  Lubisz Sherlocka? To dobrze. Widziałeś tą książkę w wydaniu papierowym? Jak nie to może i lepiej. Zbiór większości Sherlockowych przygód w jednej wielkiej księdze. Zdecydowanie warte kupienia!

 • Awatar

  Wszystko o Sherlocku H. w jednym miejscu. Jeśli wydaje ci się, że znasz wszystkie historie o słynnym detektywie, ta książka udowodni ci, jak bardzo się myliłeś. Jedyną wadą wersji papierowej są jej znaczne gabaryty - nadaje się do czytania w fotelu i pod kocem, ale nie do noszenia jej w torebce/plecaku i czytania po kawałku chociażby w komunikacji miejskiej.

Inne proponowane
Warto zerknąć