Bastion
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 4168
Ilość stron (szacowana): 1565
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 24.00 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.49 zł
32.80 zł
34.00 zł
40.00 zł
40.00 zł
Pozostałe księgarnie
24.00 zł
31.19 zł
32.00 zł
33.20 zł
33.99 zł
34.20 zł
36.00 zł
36.40 zł
36.99 zł
40.00 zł
40.00 zł
40.00 zł
Opis:

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora.
Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy.
Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera.
Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem.
Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość.
Epidemia obudziła w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu doszły najniższe, najbardziej prymitywne instynkty.
Wciąż jeszcze są tacy, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo.

CYTATY:
Życie to podróż ku śmierci.
W końcu nagrodą za przeżyty koszmar jest przebudzenie się ze świadomością, iż był to tylko sen.
Dom jest takim miejscem, do którego zawsze zostaniesz wpuszczony, kiedy zapukasz do drzwi.
Po dłoniach kobiety możesz poznać jej nawyki.
Bóg pomaga tylko tym, którzy radzą sobie sami.
(...) z tajemnicami jest jak z jajkami: nie należy wkładać ich za wiele do jednego koszyka i jednej osobie nie powinno się powierzać zbyt wielu sekretów
...rodzina to nie przyjaciele, nie możesz jej sobie wybrać.
Cierpliwość jest cechą geniuszy.
Ból powoduje zmiany, ale żaden ból nie zdoła zmienić faktów.
Nadzieja to ptak, który zawsze odfruwa, światło, które zawsze umiera, kamień, który rozpada się w pył, gdy nie sposób już dźwignąć go dalej.
Nic nie może się równać z wściekłością wzgardzonej kobiety.
Muzyka ma w sobie magię, która uspokaja dzikie bestie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jak dla mnie rewelacja.

 • Awatar

  Cegła totalna. Moim zdaniem książka nierówna, miejscami wciąga jak bagno, by za moment ciągnąć się niemiłosiernie, co nie zmienia, że pozostawia po sobie dość pozytywne wrażenie. Ostatnio zaczynam łykać powieści Kinga jak pelikan, a czasu spędzonego przy Bastionie, nie uważam za czas stracony. Mocne, aczkolwiek nie wybitne postapo.

 • Awatar

  Wciągająca książka od samego początku :)

 • Awatar

  Doskonała powieść postapokaliptyczna, wersja ebook ma przewagę nad wydaniem papierowym ponieważ nie trzeba dźwigać tomiszcza liczącego grubo ponad 1000 stron. Wędrujemy po wymarłych USA z głównymi bohaterami, którzy muszą na zachodzie skonfrontować się z czystym złem.

 • Awatar

  Ze Stephenem Kingiem jest tak, że raz się go uwielbia a potem znowu nienawidzi. W tak ogromnym dorobku autora trafiają się wpadki. I choć spora ilość czytelników uważa Bastion za wspaniałą książkę, dla mnie była jedynie pozycją przeciętną, przy lekturze, której sporo się wynudziłem i wielokrotnie zerkałem na ilość stron, jaka pozostała mi jeszcze do przeczytania.
  Pomijam fakt, że książka jest gigantyczna, w wersji papierowej posiada ponad tysiąc sto stron. Należę do czytelników, którym duża ilość stron nie wadzi i czym jest ich więcej, tym lepiej. W przypadku tej powieści, taka objętość nie przeszkadzała mi tylko na początku lektury, im bardziej zagłębiałem się w lekturę, tym więcej tęskniłem do jej końca. Na początku bowiem było całkiem dobrze i cieszyłem się, że zacząłem czytać tę cegłę. Sporo wysiłku mnie kosztowało jej zdobycie, tym bardziej wiele radości sprawiało mi rozpoczęcie przygody z „Bastionem”. Początek jednak minął i ja zaczynałem odczuwać coraz większe znużenie. Jestem przyzwyczajony do bajdurzenia Stephena Kinga, ale w tym przypadku, lanie wody przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Kolejnym rozczarowaniem było nijakie zakończenie tej postapokaliptycznej „superpowieści”. Teraz, kiedy jestem po lekturze, patrząc z perspektywy ogromu pracy jakie autor włożył w to przedsięwzięcie, oraz przez wzgląd na mój szacunek do Stephena Kinga, nie uznam „Bastionu” za totalną porażkę. Przyznam, że zrobiła na mnie przeciętne wrażenie i zdecydowanie polecałbym czytelnikom rozpoczynającym przygodę z mistrzem horroru, lekturę innych, o niebo lepszych jego książek.

 • Awatar

  Książka zaiste długa, ale nie czuć tej długości tak strasznie, bo akcja toczy się dość wartko. Co mi nie pasowało? Mam wrażenie, że ludzie którzy przeżyli opisaną epidemię przyjęli wszystko dziwnie zbyt spokojnie. Ale poza tym drobiazgiem powieść jest naprawdę bardzo dobra. Warto też traktować ją nie jako coś osobnego, ale element wszechświata stworzonego przez Kinga - można znaleźć kilka smaczków i nawiązań do innych jego książek.

Inne proponowane
Warto zerknąć