Podróżniczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.37 / 5.00
liczba ocen: 89876
Ilość stron (szacowana): 1043
cena od: 24.40
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 24.40 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-38% 24.40 zł
31.41 zł
32.72 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
39.90 zł
-11% 29.93 zł
31.98 zł
33.12 zł
35.91 zł
35.91 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
Opis:

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku.

Wspaniała zabawa... fantastyczne przygody... romans... seks... Idealna lektura, by oderwać się od rzeczywistości!

„San Francisco Chronicle”

 

Soczysta, obrazowa, zmysłowa proza, pełna szczegółów historycznych i humoru.

„Library Jorunal”

 

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze.

 

Jest rok 1746. 16 kwietnia armia króla Jerzego II rozgromiła wojska Karola Edwarda Stuarta w bitwie pod Culloden w Szkocji. Po walce Anglicy przeczesali pole bitwy, dobijając rannych. Większość tych, którzy przeżyli, stracono w Anglii, a tysiąc jeńców sprzedano jako niewolników do pracy na amerykańskich plantacjach bawełny.

 

Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki i drżąc o Jamiego, usiłuje odgadnąć koleje jego losu. Czy „Czerwony Jamie” przeżył masakrę pod Culloden? A jeśli znalazł się wśród ocalonych, czy odwzajemnia jej tęsknotę? Jak ułożyło się jego życie? Czy kiedykolwiek zdołają się odnaleźć? Czy nawet najgorętsza miłość może pokonać dzielące ich wieki?

 

Diana Gabaldon - biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią „Obca”. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata.

 

W cyklu:

„Obca”

„Uwięziona w bursztynie”

„Podróżniczka”

„Jesienne werble”

„Ognisty krzyż”

„Tchnienie śniegu i popiołu”

„Kość z kości”

 

CYTATY:
Nie liczy się to, co przyniosłaś na świat, ile to, co ze sobą zrobisz.
Pisanie powieści jest sztuką wyrastającą z kanibalizmu. Autor miesza ze sobą drobne porcje przyjaciela z niewielkimi kawałkami wroga, całość doprawia własną imaginacją i pozwala dusić się im razem, aż do uzyskania smakowitego dania.
Wiara to równie potężna siła jak nauka. Ale znacznie bardziej niebezpieczna.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kolejna część tej powieści i znowu odmiana. Może to tylko moje wrażenie, ale czytało się ja lepiej niż poprzednią. Zobaczymy jaka będzie kolejna :)

Inne proponowane
Warto zerknąć