Obca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.14 / 5.00
liczba ocen: 290159
Ilość stron (szacowana): 776
cena od: 17.49
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.49 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-34% 17.49 zł
21.18 zł
22.06 zł
26.90 zł
Pozostałe księgarnie
20.98 zł
22.33 zł
22.87 zł
24.21 zł
24.21 zł
24.50 zł
26.49 zł
26.90 zł
26.90 zł
Opis:

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku.

Wspaniała zabawa... fantastyczne przygody... romans... seks... Idealna lektura, by oderwać się od rzeczywistości!

„San Francisco Chronicle”

 

Soczysta, obrazowa, zmysłowa proza, pełna szczegółów historycznych i humoru.

„Library Jorunal”

 

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze.

 

Jest rok 1945. Claire Randall, pielęgniarka pracująca w czasie wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem wakacje w Szkocji. W czasie spaceru natrafiają na kamienny krąg. Claire dotyka głazu i... zostaje przeniesiona do roku 1743. Nagle zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i knowań szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce...

 

Diana Gabaldon - biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią „Obca”. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata.

W cyklu:

„Obca”

„Uwięziona w bursztynie”

„Podróżniczka”

„Jesienne werble”

„Ognisty krzyż”

„Tchnienie śniegu i popiołu”

„Kość z kości”

 

CYTATY:
Ludzie nigdy nie zastanawiają się, co leży u podstaw romantycznej opowieści. Tragedia i przerażenie odmienione przez czas. Ubarwmy nieco opowieść i voila! Mamy poruszający romans, dzięki któremu krew szybciej krąży w żyłach, a dziewczęta wzdychają z tęsknoty.
Bez względu na to, w jak okropny sposób umiera człowiek, wstrząsająca jest jedynie obecność cierpiącej ludzkiej duszy; kiedy jej zabraknie, pozostaje już tylko martwy przedmiot.
A wiedzieć to nie to samo, co zobaczyć na własne oczy.
Upokorzenie jest gorsze od fizycznego bólu.
Warunkiem grzechu jest świadomość wyrządzonego zła i zgoda na to zło.
Czasem nasze najszlachetniejsze czyny są skutkiem tych, których najbardziej żałujemy.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Fajna książka:) Przeczytałam i chyba sięgnę po kolejne części. Na co dzień czytam nieco inną literaturę, ale dla oderwania się i złapania oddechu, ta książka się w zupełności nadaje.

 • Awatar

  Każdy ma inny gust i co innego mu się podoba. Ja zachęcona oceną nabyłam to romansidło. Z racji tego, że nie lubię porzucać zaczętej książki po tygodniu dobrnęłam do końca. Umęczona, zniechęcona. To nie moja "bajka". Do końca dobrnęłam tylko dlatego, żeby sprawdzić co zrobi bohaterka, jak powróci. I nic! Nie dowiedziałam się. Czy będę musiała czytać następne tomy? Ja tego nie zrobie.
  Tylko dla wytrwałych romansoholiczek. ocena 2/5

 • Awatar

  Hitoria romantyczna z wątkiem fantastycznym. Na prawdę dobra i ciekawa książka :). Przeczytałam jednym tchem. Tym bardziej, że serial na jej podstawie już jest emitowany.

Inne proponowane
Warto zerknąć