Worek kości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.80 / 5.00
liczba ocen: 97572
Ilość stron (szacowana): 683
cena od: 18.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.00 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
18.00 zł
23.63 zł
24.60 zł
25.50 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
23.95 zł
24.29 zł
25.42 zł
26.01 zł
26.31 zł
27.00 zł
Opis:

Nagła śmierć żony oznacza dla Michaela Noonana, autora poczytnych książek, koniec kariery pisarskiej. Walcząc z twórczą niemocą, w poszukiwaniu natchnienia wraca do miejsca, gdzie spędził z żoną wiele szczęśliwych dni - do starego domu nad jeziorem. Nie jest mu jednak dane zaznać spokoju, którego tak bardzo potrzebował; wbrew swojej woli zostaje wplątany w konflikt podsycany przez tajemnicze siły gnieżdżące się w wiekowym domostwie. Stawką zażartej walki jest ludzkie życie, szczęście, a także spokój tych, którzy już odeszli.

Książka Stephena Kinga to poruszająca opowieść o rozpaczy i uczuciach, które są w stanie przetrwać wszystko - nawet śmierć.

CYTATY:
Zycie to gra, a ja dostałem przy rozdaniu wyjątkowo słabe karty.
Życie domów płynie trochę odmiennym, wolniejszym nurtem czasu niż życie ich właścicieli. W domu, szczególnie starym, przeszłość jest zawsze na wyciągnięcie ręki.
...strach znika, gdy śmiało stawić mu czoło.
Nadmiar faktów zabija akcję.
Jeśli puścisz się w pogoń za pomysłem, prawie na pewno ci ucieknie. Jeśli będziesz próbował go schwytać, wymknie się w ostatniej chwili, pozostawiając ci w rękach tylko zewnętrzną powłokę - żałosną karykaturę twoich pragnień. Jeśli jednak zachowasz obojętność, zdobycz sama wyjdzie z lasu.
O strachu, podobnie jak o bólu, zapominamy, jak tylko minie.
Kiedy człowiek obdarzony wyobraźnią wpada w tarapaty psychiczne, linia podziału między tym, co rzeczywiste, a tym, co wyimaginowane, bywa niekiedy, trudno dostrzegalna.
Bądź co bądź, po to właśnie piszę się i czyta książki. Dobre czy złe, pomagają oszukać czas
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trzymająca w napięciu i ciekawa powieść Kinga. Polecam lubiącym mroczne klimaty.

  • Awatar

    Nikomu nie trzeba pewnie mówić, że mistrzem budowania napięcia i straszenia czytelników jest nie kto inny jak Stephen King. Ci, którzy mieli już do czynienia z ksiąskimi mistrza grozy wiedzą, że jego styl jest niepowtarzalny i rozpoznawalny. Wiadomo także, że do tego stylu trzeba przywyknąć i zapewne znajdą się czytelnicy, którzy nie są w stanie go zaakceptować. Nieraz szczegółowość i staranność opisów przytłacza i na dłuższą metę jest męcząca. I właśnie taki problem może spotkać czytelnika w „Worku kości”. Wielu może polegnąć na nudnym początku i nigdy nie dotrzeć do tego, co jest na prawdę ekscytujące w tej książce. I jeśli już przebrniemy przez ten felerny początek, wtedy okazuje się, że jest to wielowątkowa powieść, przy lekturze, której drżymy o losy bohaterów i nie możemy doczekać się rozwikłania zagadek, które przygotował dla nas autor.
    Przyznać jednak należy, że książka ta nie nadaje się na tę, od której czytelnik powinien zaczynać przygodę z powieściami Stephena Kinga. Nie wszyscy są na tyle cierpliwi aby przedzierać się przez strony i oczekiwać jak zbawienia, solidnego i zaskakującego zakończenia.

Inne proponowane
Warto zerknąć