Niewierni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.87 / 5.00
liczba ocen: 1997
Ilość stron (szacowana): 806
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.89 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.92 zł
32.72 zł
33.11 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
-41% 20.89 zł
31.11 zł
31.92 zł
33.12 zł
33.56 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.92 zł
35.99 zł
36.71 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Kontynuacja pierwszej część trylogii szpiegowskiej Nielegalni.

Kiedy agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego namierzają przez przypadek dziwne spotkanie w hotelu Marriot, nie przypuszczają nawet, że postawi ono na nogi również brytyjskie i rosyjskie służby. Nowe tajemnicze zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od szczytów Kaukazu po Irlandię. Nieuchwytny as-Salam, Polak w szeregach Al Kaidy jest gotowy do decydującej misji. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb przykuwa genialny haker-antyglobalista...

 

Niewierni to tętniąca napięciem wielowątkowa powieść szpiegowska, w której powracają bohaterowie thrillera Nielegalni. Autor, były oficer wywiadu, raz jeszcze stworzył pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi wydarzeniami.

 

Vincent V. Severski - pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych i został skierowany do najważniejszego wydziału polskiego wywiadu, tak zwanej dywersji. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. Uczestniczył w około 140 misjach w blisko 50 krajach. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Odszedł ze służby na własną prośbę w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

 

CYTATY:
Im bardziej człowiek kocha tym jest słabszy.
Jestem sama ze swoimi myślami. Jak zwykle, kurwa! Najgorsze towarzystwo.
(...) istotą następstwa pokoleń jest nic innego tylko śmierć. Wydawać by się mogło, że to taka oczywista, prosta prawda, ale kiedy człowiek ją dostrzega, czuje na sobie ciężar przeszłości i przyszłości, bo wie, że teraz to on jest następny w kolejce.
Wrażliwość to wspaniała cecha, ale nie da się z nią budzić i zasypiać. Człowiek potrzebuje czasem trochę cienia.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ci, którzy znają poprzedni tytuł Severskiego, to bez zająknięcia sięgną po kolejny. Jednocześnie nowa powieść "Niewierni" stanowi samodzielne dzieło, choć bohaterowie ci sami. I znów zachwyca autentyczność postaci, rzetelność opowieści i wiarygodność zbudowanej historii. I nadal jest to utrzymane w niezwykłym napięciu, choć tym razem trochę częściej pojawiają się nieznacznie przegadane sceny.
    Głównym motorem narracji jest wielowątkowa sprawa, a jakże wywiadowcza, w której dotykamy spraw międzynarodowych i krajowych, wielkich i małych. Cieszy zwłaszcza bardzo ludzki obraz bohaterów, o których na co dzień nic nie wiemy i nie znamy. Ich losy zawodowe i prywatne, zresztą mieszające się nieustannie, śledzimy z wypiekami na twarzy.
    Powoduje to jedno - ja ciągle czekam na ostatni tom trylogii pt. "Nieśmiertelni".

Inne proponowane
Warto zerknąć