Chłopaki Anansiego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 111428
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.53 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.45 zł
30.29 zł
36.94 zł
36.94 zł
Pozostałe księgarnie
36.94 zł
-32% 22.53 zł
25.86 zł
28.81 zł
29.59 zł
30.66 zł
31.01 zł
33.25 zł
36.94 zł
Opis:

Chłopaki Anansiego  to szalona przygoda, popis biegłości literackiej i urocza, zwariowana farsa, opowiadająca o tym, skąd pochodzą bogowie – i jak przeżyć we własnej rodzinie.

Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancy’ego (Anansiego), pajęczego boga, własnie w innej powieści Neila Gaimana pt. Amerykańscy bogowie. Chłopaki Anansiego  to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze.

Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę, przyczepiała się na dobre. Na przykład, kiedy nazwał Grubego Charliego „Grubym Charliem”. Nawet teraz, w dwadzieścia lat później, Gruby Charlie nie może uwolnić się od tego przydomku, krępującego prezentu od ojca – który tymczasem pada martwy podczas występu karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu życie.

Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec. I nagle życie Grubego Charliego staje się aż nazbyt interesujące. Bo widzicie, jego ojciec nie był takim zwykłym ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniającym porządek świata, tworzącym bogactwa z niczego i płatającym figle diabłu. Niektórzy twierdzili, że potrafił oszukać nawet Śmierć.

To zabawna i straszna historia, nie będąca do końca thrillerem i nie do końca horrorem, nie pasująca też do szufladki opowieści o duchach (choć występuje w niej co najmniej jeden duch) ani komedii romantycznej (mimo że pojawia się w niej kilka romansów i z pewnością jest komedią, no, prócz tych strasznych kawałków). Jeśli musicie ją jakoś zaklasyfikować, to jako magiczno-komiczno-rodzinno-obyczajowy-horroro-thrillero-romans-z duchami, choć w ten sposób pominiecie elementy detektywistyczne i kawałki o jedzeniu.

CYTATY:
Tak po prostu działa świat, nie przejmując się przyzwoitością i pragnieniami jednostek.
Życie jest jak piosenka. Choć czasem ze zdartej płyty.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak na Gaimana przystało, jest i piękny język, i dobra fabuła - jak się zacznie czytać, trudno jest przerwać. Choć i tak "Amerykańscy bogowie" bardziej wciągali.

Inne proponowane
Warto zerknąć