Amerykańscy bogowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.09 / 5.00
liczba ocen: 297921
cena od: 19.80
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.80 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.80 zł
26.10 zł
27.18 zł
33.15 zł
Pozostałe księgarnie
23.21 zł
25.85 zł
27.51 zł
28.04 zł
29.84 zł
30.00 zł
33.15 zł
33.15 zł
Opis:

Po trzech latach spędzonych w więzieniu, Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę, jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie w wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój.

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas, ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

CYTATY:
Nie zawsze pamiętamy rzeczy, które nie przynoszą nam chwały. Usprawiedliwiamy je, opatulamy w pogodne kłamstwa lub grubą warstwą niepamięci.
Trzech ludzi może zachować sekret, pod warunkiem, że dwóch z nich nie żyje.
Jeśli potrafisz udawać szczerość, możesz dokonać wszystkiego.
To pewne, jak to, że woda jest mokra, dni długie, a przyjaciel zawsze w końcu cię zawiedzie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zaczyna się interesująco. Potem też jest ciekawie, choć akcja nieco zwalnia. Na końcu nie można oderwać się od lektury. A finałowe rozwiązania niektórych wątków mocno zaskakują.
  Nie jest to co prawda arcydzieło, ale warto przeczytać.

 • Awatar

  Powieść wciąga czytelnika ,tak że nie można się od niej oderwać.

 • Awatar

  Jedna z najważniejszych powieści Gaimana. Poniekąd od tego momentu zaczęło się zainteresowanie wrzucaniem mitologii do współczesnego świata. Cień - któy oczywiście jest wybrańcem - spotyka różnych bogów w najmniej spodziewanych miejscach.
  Podróż drogi przez Amerykę.

 • Awatar

  Gaiman tworzy prozę mającą co "coś" co wciąga czytelnika na dobre. I to nie tylko niesamowita wyobraźnia i zmysł obserwacji ludzkich zachowań (a także boskich), ale też umiejętność ubrania tego wszystkiego w słowa w taki sposób, że oderwać się nie można. A tutaj przedstawił ciekawe podejście do bogów, duchów, upiorów i wszystkiego innego do czego modlili się ludzie. Świetna rzecz do przeczytania gdy ma się chwilę czasu. Inaczej lepiej nie zaczynać, bo zawali się inne sprawy.

 • Awatar

  Gaiman zasadniczo nie pisze złych książek... chociaż ta jest moim zdaniem słabsza niż Nigdziebądź czy Koralina. Ale jak zawsze odrobina humoru, trochę napięcia i sporo klimatu.

 • Awatar

  świetna i wciągająca! polecam!

Inne proponowane
Warto zerknąć