Amerykańscy bogowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.09 / 5.00
liczba ocen: 297966
cena od: 21.55
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.55 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-17% 21.55 zł
26.10 zł
27.18 zł
33.15 zł
Pozostałe księgarnie
33.15 zł
23.21 zł
26.55 zł
26.72 zł
27.51 zł
29.84 zł
30.00 zł
33.15 zł
Opis:

Po trzech latach spędzonych w więzieniu, Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę, jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie w wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój.

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas, ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

CYTATY:
Nie zawsze pamiętamy rzeczy, które nie przynoszą nam chwały. Usprawiedliwiamy je, opatulamy w pogodne kłamstwa lub grubą warstwą niepamięci.
Trzech ludzi może zachować sekret, pod warunkiem, że dwóch z nich nie żyje.
Jeśli potrafisz udawać szczerość, możesz dokonać wszystkiego.
To pewne, jak to, że woda jest mokra, dni długie, a przyjaciel zawsze w końcu cię zawiedzie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zaczyna się interesująco. Potem też jest ciekawie, choć akcja nieco zwalnia. Na końcu nie można oderwać się od lektury. A finałowe rozwiązania niektórych wątków mocno zaskakują.
  Nie jest to co prawda arcydzieło, ale warto przeczytać.

 • Awatar

  Powieść wciąga czytelnika ,tak że nie można się od niej oderwać.

 • Awatar

  Jedna z najważniejszych powieści Gaimana. Poniekąd od tego momentu zaczęło się zainteresowanie wrzucaniem mitologii do współczesnego świata. Cień - któy oczywiście jest wybrańcem - spotyka różnych bogów w najmniej spodziewanych miejscach.
  Podróż drogi przez Amerykę.

 • Awatar

  Gaiman tworzy prozę mającą co "coś" co wciąga czytelnika na dobre. I to nie tylko niesamowita wyobraźnia i zmysł obserwacji ludzkich zachowań (a także boskich), ale też umiejętność ubrania tego wszystkiego w słowa w taki sposób, że oderwać się nie można. A tutaj przedstawił ciekawe podejście do bogów, duchów, upiorów i wszystkiego innego do czego modlili się ludzie. Świetna rzecz do przeczytania gdy ma się chwilę czasu. Inaczej lepiej nie zaczynać, bo zawali się inne sprawy.

 • Awatar

  Gaiman zasadniczo nie pisze złych książek... chociaż ta jest moim zdaniem słabsza niż Nigdziebądź czy Koralina. Ale jak zawsze odrobina humoru, trochę napięcia i sporo klimatu.

 • Awatar

  świetna i wciągająca! polecam!

Inne proponowane
Warto zerknąć