Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 32077
cena od: 17.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.00 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.00 zł
22.36 zł
23.29 zł
28.40 zł
Pozostałe księgarnie
19.88 zł
22.15 zł
23.57 zł
23.79 zł
25.56 zł
26.00 zł
28.40 zł
28.40 zł
Opis:

Wiele tu historii miłosnych, od posępnej super-noir Pamiątek i skarbów, w których multimiliarder z pomocą narratora, geniusza-socjopaty, odnajduje i traci swój specyficzny ideał urody, poprzez zabarwiony SF horror Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach, o dwóch napalonych nastolatkach, którzy wpraszają się na wyjątkowo kiepsko wybraną imprezę, po motyw zwycięskiej miłości wiersza Dzień, w którym przybyły spodki i wzruszający tryumf uczucia nad czasem w Goliacie. Goliat został napisany na zamówienie Braci Wachowskich na krótko przed premierą Matrixa i zamieszczony na stronie internetowej filmu.

Obok nich znalazły się urokliwe, arcyromantyczne cudeńka, jak choćby 15 miniatur o kartach z Wampirzego tarota, rada spersonifikowanych miesięcy w Październiku w fotelu, gorzko-słodka wariacja na temat komedii de l’arte Arlekin i Walentynki i wszystkie pozostałe wiersze.

Miłośnikom Tori Amos z pewnością przypadną do gustu urokliwe Dziwne dziewczynki. To w istocie dwanaście bardzo krótkich historyjek napisanych jako uzupełnienie płyty Tori Amos Strange Little Girls. Zainspirowana przez Cindy Sherman Tori stworzyła postaci do każdej z nich, a Neil Gaiman napisał ich historie. Nigdy jeszcze nie ukazały się w żadnym zbiorze, choć wydano je w broszurze z trasy koncertowej, a cytaty z historii pojawiały się na płycie.

W sumie 31 perełek, plus dodatkowa trzydziesta druga, ukryta w odautorskim wstępie. Zapraszamy…

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Gaimana nieodmiennie po prostu dobrze się czyta: genialnie buduje klimat, zupełnie od niechcenia wywołując czasami ciarki na plecach czytelnika. Chociaż "Dym i lustra" miały wstrząsającą "Dzieciznę", to tutaj też nie brakuje ciekawych rozwiązań, których rozwinięcie chciałoby się przeczytać w formie dłuższej powieści. Eklektyczny zbiorek nie ma spójnego tematu, ma jednak łączącą wszystkie opowiadania atmosferę. I jak miło zobaczyć znowu Cienia! Czołówka światowego urban fantasy.

  • Awatar

    Trochę nieprawda że przeczytałam, bo nie skończyłam. Zwyczajnie mnie znudziła. Ale Neila Gaimana i tak uwielbiam, tyle że znam jego lepsze książki. Trzy gwiazdki.

Inne proponowane
Warto zerknąć