Kłamca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.66 / 5.00
liczba ocen: 9602
cena od: 21.77
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.77 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.98 zł
22.89 zł
27.92 zł
27.92 zł
Pozostałe księgarnie
27.92 zł
21.77 zł
22.89 zł
23.17 zł
23.36 zł
25.13 zł
25.13 zł
25.50 zł
27.92 zł
Opis:

Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair. I to tłumaczyłoby obecność Kłamcy...

Ocalony po szturmie na Valhallę Loki – adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców – postanawia przystać do zwycięzców i staje się anielskim chłopcem na posyłki.

Szybko jednak okazuje się, że w świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, niezwykłe zdolności boga kłamstwa służyć mogą znacznie ważniejszym celom. Wyćwiczone sztuczki doskonale dezorientują wroga, a bezwzględność i pogarda wobec regulaminów i zasad czynią go naprawdę groźnym przeciwnikiem zła i występku. Tak przynajmniej sądzą archaniołowie, coraz bardziej zależni od pomocy nowego sojusznika. I może mają rację…

Ale Loki ma własne plany.

CYTATY:
- Pan narusza moją prywatność! Proszę stąd natychmiast wyjść albo zaraz zadzwonię na policję.
Przybysz westchnął ciężko.
- Ciekaw jestem, co im powiesz. "Przepraszam, panie władzo, ale przyszedł do mnie jakiś facet i nie pozwala mi się powiesić"?
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jeśli ktoś miałby ochotę odwiedzić Walhallę, zmierzyć się z demonami (nie tylko tymi chrześcijańskimi), spotkać mityczne; prawie że zapomniane bóstwa, dowiedzieć się jacy naprawdę są Aniołowie (na jakie kasty się dzielą), Loki chętnie zabierze Was ze sobą. Lektura wciągająca i przewrotna.

 • Awatar

  Tematyka przeplatania się różnych panteonów zawsze potrafiła przyciagnąć uwagę. Tym razem autor zdecydował się na połączenie dwóch bliskich nam również pod kątem topografii. I tak dowiadujemy się, że Loki zaczyna pracować dla aniołów.
  Książka była debiutem Jakuba Ćwieka, ale chyba się obroniła - a jeśli bawią was nawiązania do klasyków kultury (i literatury w szczególności) - Kłamca spodoba Wam się na pewno.

 • Awatar

  No cóż jak lubie tego typu klimaty, to niestety ta książka mi nie siadła. Według mnie nudne opisy i marna akcja. Zmęczyła mnie książka i nie dałem rady jej skończyć.

 • Awatar

  Poznaj Kłamcę - ale czy ta znajomość ci się spodoba? Oczywiście! Loki Ćwieka jest dość sympatycznym przecherą, który da się lubić - ale tylko dlatego, że tak postanowił. Opowiadania czyta się przyjemnie i dopóki oczy same się nie zamkną.

Inne proponowane
Warto zerknąć