Koralina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 212656
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 14.35 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
14.37 zł
16.15 zł
16.81 zł
17.09 zł
19.48 zł
Pozostałe księgarnie
20.50 zł
20.84 zł
14.35 zł
14.35 zł
14.59 zł
15.99 zł
16.25 zł
16.40 zł
16.42 zł
17.02 zł
17.30 zł
17.41 zł
18.76 zł
19.00 zł
20.50 zł
20.84 zł
20.84 zł
Opis:

Koralina opowiada o pewnej młodej dziewczynie, która mieszka wraz z rodzicami w jednym z dużych mieszkań, jakie znajdują się w starym, wiktoriańskim domu.

Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywna wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją, że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili, gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika – czarnego, mówiącego kota.

Koralina to nowoczesna Alicja w krainie czarów – nowa opowieść dla dzieci i dorosłych z ukrytym mottem.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Koralina to rewelacyjna, choć niestety króciutka książka dla prawie każdego (małym dzieciom raczej bym jej nie czytał). Ma niesamowity klimat (guziki chyba nigdy już nie będą tym czym wydawały się być od zawsze), ciekawych bohaterów i „to coś” co sprawia, że nie zapomina się o niej zaraz po przeczytaniu. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Neila Gaimana ale po przeczytaniu Koraliny na pewno sięgnę też po pozostałe jego dzieła.

 • Awatar

  "Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic."

  Bardzo dobre przesłanie ale zdecydowanie nie moja bajka ta Koralina.

  Skoro nigdy nie ciągnęło mnie do "Alicji w krainie czarów" a o "Koralinie" czytałam opinie, że to dla miłośników Alicji to powinnam się powstrzymać. Może jestem za stara, może nie lubię mówiących kotów, biegających szczurów i upiornych pseudomatek z guzikami zamiast oczu. Długo ciągnęło mnie do rozreklamowanej Koraliny, parę razy chciałam sięgnąć po inne dzieła autora. Teraz wiem - to nie dla mnie.

  Ale jest cytat, który sobie zapiszę oraz wyryję w pamięci:
  "– Wołanie kotów –odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę – to zwykle niezbyt produktywna czynność. Równie dobrze można by przyzywać trąbę powietrzną."
  I to jedyny pozytyw o "Koralinie".

 • Awatar

  "Koralina" to powieść dla każdego, kto nie boi się bać. Niezależnie od tego, ile mamy lat, już na zawsze guziki będą nam się kojarzyć z tą właśnie baśnią. I Koralinie na pewno też. Bo kiedy dziewczynka znajduje w salonie babci wielkie drewniane drzwi, już nic nie będzie takie samo. Bo pomimo rady, które dają jej myszy, Koralina przechodzi przez drzwi, a za mrocznym korytarzem spotyka... swoich drugich rodziców, którzy chcą ofiarować jej tyle miłości, że aż dziewczynka zaczyna coś podejrzewać. Co takiego strasznego odkryje Koralina w swoim drugim domu? I co mają z tym wszystkim wspólnego guziki oraz gadający kot? Pozwólcie, że Koralina sama wam o tym opowie. I pamiętajcie, że kamienie z dziurką czasami przydają się, gdy jest źle.

 • Awatar

  „Koralina” to zarówno tytuł powieści Neila Gaimana i imię głównej bohaterki książki. Pierwszej z książek pisarza, w której fabuła przedstawiona jest oczami dziecka. Dziewczynka wraz ze swoimi rodzicami wprowadza się do nowego domu, gdzie podczas zwiedzania znajduje ukryte, zamknięte na klucz przejście. Jak się później okazuje, są to drzwi prowadzące do alternatywnej rzeczywistości, w której „drudzy rodzice” mają trochę więcej czasu dla swojej córeczki. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie takie szczegóły, jak na przykład guziki w oczodołach opiekunów Koraliny. Acha i jeszcze to, że chcą ją u siebie zatrzymać na zawsze…
  Powieść jest niewątpliwie dreszczowcem skierowanym do dzieci i tak też należy ją odbierać. Nie możemy oczekiwać, że dorosły czytelnik będzie śledził tekst skulony pod kocem i przy każdym szmerze w mieszkaniu będzie chował się pod kołdrę. Możemy jednak spodziewać się, że taki efekt zostanie uzyskany, gdy „Koralinę” dorwie w swoje ręce młodszy czytelnik. Jeżeli rozróżnia już rzeczywistość od kreacji literackiej, to dobra zabawa jest mu gwarantowana. Oczami takiego czytelnika powieść oceniam.

 • Awatar

  Mroczna baśń dla dzieci, którą te dzieci czytają, ale to rodzice się boją.
  Gdy bohaterce znika matka, dziewczynka przechodzi do alternatywnego świata i odnajduje tam zaginioną rodzicielkę. Tylko, czy to naprawdę ona...

 • Awatar

  Książka, która potrafi nastraszyć. Z jednej strony mamy "normalne" życie, gdzie ciągle przekręcają twoje imię (i daje jeszcze kilka temu podobnych drobiazgów), a z drugiej, na pierwszy rzut oka, kuszący świat za tajemniczymi drzwiami. Tylko co się stanie jak się do niego wejdzie? Czy będzie można wrócić do normalności? Wspaniale wszystko opowiedziane i opisane, wręcz czuje się klaustrofobiczną, mglistą atmosferę. Po prostu świetna!

 • Awatar

  Świetna książka, dobre wydanie. Starannie zredagowane i ilustrowane.

Inne proponowane
Warto zerknąć