Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca: Wydawnictwo M
średnia ocena: 3.34 / 5.00
liczba ocen: 15
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 9.52 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
9.52 zł
14.90 zł
14.90 zł
Pozostałe księgarnie
14.90 zł
11.92 zł
12.22 zł
13.68 zł
14.16 zł
14.90 zł
Opis:

Książka jest jedną z najlepszych pozycji odsłaniających duchowe problemy wiernych i codzienną pracę polskich egzorcystów. Praktyczny wymiar książki zwiększa aneks zawierający modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła a także aktualne dane adresowe egzorcystów z wszystkich polskich diecezji.

Pozycja skierowana do wszystkich zainteresowanych walką duchową oraz praktycznymi informacjami dotyczącymi pracy egzorcysty.

Książka posiada wstęp i pozytywną rekomendację ks. Aleksandra Posackiego SJ jednego z największych polskich autorytetów w dziedzinie demonologii.

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost zainteresowania problematyką egzorcyzmów w Polsce, niestety tylko znikomy procent publikacji o tej tematyce stanowią książki polskie, będące świadectwem wiedzy i pracy polskich egzorcystów. Bez wątpienie polscy egzorcyści są osobami, które najlepiej orientują się w sytuacji trudnych przypadków duchowych w naszym kraju. Ta książka chce właśnie pokazać obraz posługi egzorcysty w Polsce. Zawiera ona rozmowy z trzema egzorcystami w różnym wieku, o zróżnicowanym stażu kapłańskim, i doświadczeniu w posłudze egzorcysty.

Wyboru Boga, Dobra i Miłości oraz chrześcijańskiej wizji świata – zagrożonej dziś ideologią i manipulacją – uczą dziś egzorcyści na podstawie własnego doświadczenia…Cieszymy się, że nie tylko egzorcyści włoscy czy inni zagraniczni, jak do tej pory, ale też polscy egzorcyści mają dziś wielkie osiągnięcia i ogromne doświadczenie.

Ks. Andrzej Grefkowicz, ks. Marian Piątkowski i ks. Sławomir Sosnowski to trzej wybitni polscy egzorcyści, związani z Odnową w Duchu Świętym. Ich bogate doświadczenie zasługuje na uwagę i refleksję. Wywiady przeprowadzone z nimi odsłaniają w tej książce duchowe problemy we współczesnej Polsce. Jest to wielce pouczające. Ta wiedza ma ogromne znaczenie duszpasterskie…

Wiele niebezpiecznych dla wiary zjawisk ma tendencję wzrostową…Stąd znaczenie wywiadów z polskimi egzorcystami, które są istotą tej książki, ale jej nie wyczerpują. Wartość omawianej pozycji zwiększa też obecność aneksów zawierających modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła. Książka jest ze wszech miar godna polecenia.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przeczytałem „rewelacyjną” i pełną humoru książkę…
    Zjawisko opętania robi wielką furorę – zwłaszcza w horrorach i programach o tajemniczych i niewyjaśnionych zjawiskach. Chyba każdy zna film pt. Egzorcyzmy Emily Rose inspirowane słynną historią niemieckiej katoliczki Anneliese Michel. Jej choroba skończyła się śmiercią, a księży egzorcystów postawiono przed sądem.
    Myślałem, że z książki chociaż dostanę potwierdzenie z pierwszej ręki tych wszystkich niesamowitych zjawisk, jakie podobno towarzyszą opętaniu. Próżne nadzieje – nie odnajdzie ich czytelnik w tej książce. Egzorcyści kilka razy wspominają o sytuacjach, o których gdzieś tam słyszeli, że gdzieś tam się wydarzyły – koledze po fachu, lub koledze kolegi… Eh.
    Ilość anegdot przytaczanych zwłaszcza przez ks. Grefkowicza jest ogromna i warto je poznać – nie mogę ich wszystkich przytoczyć, gdyż do zarzutu działania pod wpływem Szatana pewnie dołączyłby zarzut naruszenia praw autorskich. Poziom tych opowieści jest identyczny z opowieściami sąsiadek mojej zmarłej babci, które mieszkając w pobliżu Cmentarza Rakowickiego w Krakowie przy okazji każdego spotkania opowiadały sobie równie ciekawe historie z życia wzięte.

Inne proponowane
Warto zerknąć