W kategorii Historia mamy około 1824 pozycji. Najpopularniejsze ebooki w tej kategorii to Toruńskie konfrontacje archiwalne, t. 4: Nowa archiwistyka - archiwa i archiwistyka w ponowoczesnym kontekście kulturowym (, , ), Europa i islam w średniowieczu. Konfrontacja i współżycie (), Aspekty społeczno-prawne rozwoju antycznego Rzymu, t. 2 (), Wikingowie. Wojownicy Pólnocy (), Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów. Wczesno- i średniobizantyński Konstantynopol jako miasto portowe. Byzantina Lodziensia XXIII (, ).

Najnowszymi ebooki dodanymi w kategorii Historia są Brodniccy starostowie do 1772 roku (), Historia Polski do 1572 (, ), Oni sterowali Hitlerem (), Niezatapialni i Łódź Podwodna. Kazimierz, Władysław i Stanisław Rodowiczowie (), Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI-XVIII wiek ().

W tej kategorii najbardziej popularne promocyjne ebooki są Toruńskie konfrontacje archiwalne, t. 4: Nowa archiwistyka - archiwa i archiwistyka w ponowoczesnym kontekście kulturowym (, , ) w cenie 28.32 zł, Europa i islam w średniowieczu. Konfrontacja i współżycie () w cenie 19.90 zł, Aspekty społeczno-prawne rozwoju antycznego Rzymu, t. 2 () w cenie 19.20 zł, Wikingowie. Wojownicy Pólnocy () w cenie 13.96 zł, Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów. Wczesno- i średniobizantyński Konstantynopol jako miasto portowe. Byzantina Lodziensia XXIII (, ) w cenie 17.49 zł.

Historia