Cykl literacki: Kampanie Cienia

Zobacz również inne cykle w kategorii: Fantasy
część: 1
Wejdź w fantastyczny świat rozbrzmiewający echami salw z muszkietów i szczękiem stali. Prawdziwym wrogiem nie są w nim jednak zdemoralizowani żołnierze, lecz siły podstępnej i niegodziwej magii... Kapitan Marcus d’Ivoire, dowódca jednego z garnizonów cesarstwa vordonajskiego w koloniach, został przywódcą zdemoralizowanego oddziału, uparcie broniącego małej fortecy na skraju pustyni. Uciekająca przed przeszłością Winter Ihernglass zaciąga się do kolonialnej armii i zostaje awa...
część: 2
Kontynuacja świetnego „Tysiąca imion”. Każdy potrafi uknuć spisek albo wystrzelić kulę z ukrycia. W świecie muszkietów i magii potrzeba jednak czegoś więcej, by zasiąść na tronie... Raesinia, córka umierającego króla Vordanu, ma po nim legalnie przejąć władzę w królestwie. Diuk Orlanko, minister informacji i szef tajnej policji, zna jednak mroczny sekret, którego ujawnienie byłoby dla niej katastrofą. W walce z będącym na usługach ciemności przeciwnikiem Raesinię...
część: 3
Trzeci tom cyklu KAMPANIE CIENIA, kontynuacja Tysiąca imion oraz Mrocznego tronu. Muszkiety i magia - eksplodująca lektura! Po śmierci króla Vordan ogarnęła wojna. W stolicy rządzi fanatyk, który zdrajców widzi w każdym kącie. Nowa królowa nie po to jednak pomogła uwolnić swój kraj od jednego rodzaju tyranii, żeby wpadł w odmęty drugiej. Bieg wydarzeń odmienić ma lojalny żołnierz, Marcus D’Ivoire. Gdy wszystkie mocarstwa kontynentu stają do wojny z Vordanem, tajemni...
część: 4
Czwarta część cyklu „Kampanie Cienia”. Gdy cichnie huk dział, złowroga siła pcha świat ku kolejnemu kataklizmowi... „Porywająca książka z nurtu «flintlock fantasy», prawdziwa uczta dla fanów Briana McClellana, Naomi Novik, Brenta Weeksa.” Po druzgocących klęskach zadanych im przez błyskotliwego generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji w nadziei zakończenia wojny. Królowa Raesinia pragni...